Pochodzenie nazwiska Abbs

To najciekawsze i niezwykłe „angielskie” nazwisko jest odmianą popularnego „Abla”, wprowadzonego przez powracających z XIII wieku krzyżowców i pielgrzymów z Ziemi Świętej. Samo „Abel” wywodzi się od hebrajskiego imienia „Hevel” oznaczającego „oddech lub wigor”. Imię własne „Abel” (Hevel) nosił syn Adama, który został zamordowany przez swego brata Kaina. Było bardzo popularne jako imię w chrześcijaństwie w średniowieczu, kiedy istniał kult „cierpiącej niewinności”, którą reprezentował Abel. Z niejasnych powodów wczesne nazwisko było szeroko rozpowszechnione w Yorkshire i East Anglia i jest dobrze reprezentowane w różnych formach w rejestrach tego obszaru.

Nazwisko jest teraz znalezione jako Abbs, Abbis, Abbiss, Abbys, Abbes, Abson, Abbison itp., A wszystkie mogą być patronimiczne (syn Abb). Wczesne przykłady nagrań nazwisk obejmują Willelmus filius Abbs, w 1273 Hundred rolls of Buckingham, Jane Abs, która została ochrzczona w kościele All Hallows, Honey Lane, Londyn, 23 października 1582, oraz Margery Abbs, która poślubiła Jamesa Younga, w słynny kościół św. Dunstansa na Wschodzie, Stepney, 22 maja 1620 r. 25 sierpnia 1684 r. William Abbes poślubił Sarę Page w Great Yarmouth. Godnym uwagi nosicielem był William Abbs , który był burmistrzem miasta Bedford w 1534 r. Herb nadany w Norfolk ma herb czerwonego pola, pastylkę fesse między trzema srebrnymi eskalopkami, przy czym ten ostatni jest znakiem pielgrzyma . Herb jest ostrogą właściwą. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Johna Abbysa, datowanego na 1379 r., w spisach podatku pogłównego w Yorkshire, za panowania króla Ryszarda 11, znanego jako „Ryszard z Bordeaux”, 1377 - 1399. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Pakistan Pakistan
 2. Anglia Anglia
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska
 5. Kanada Kanada
 6. Australia Australia
 7. Nigeria Nigeria
 8. Indie Indie
 9. Irlandia Północna Irlandia Północna
 10. Egipt Egipt
 11. Indonezja Indonezja
 12. Walia Walia

Nazwisko Abbs. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska abbs jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abbs. Badanie możliwych początków nazwiska abbs pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko abbs, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia abbs.

Nazwisko Abbs na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak abbs stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że abbs przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których abbs jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku abbs daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Abbs

Historyczna podróż nazwiska abbs można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko abbs, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem abbs, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja abbs. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska abbs.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abbs, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia abbs, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat abbs i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Abbs

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abbs, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku abbs, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko abbs zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko abbs, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku abbs, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Abbs i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abbs. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem abbs, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka abbs są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia abbs.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abbs, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abas
 2. Abbas
 3. Abbes
 4. Abbis
 5. Abes
 6. Abis
 7. Abos
 8. Abys
 9. Abs
 10. Abbys
 11. Abasi
 12. Abaso
 13. Abass
 14. Abaz
 15. Abbasi
 16. Abbass
 17. Abeos
 18. Abeso
 19. Abiss
 20. Abja
 21. Abjo
 22. Abke
 23. Apps
 24. Aps
 25. Aves
 26. Avis
 27. Abyss
 28. Abc
 29. Abbic
 30. Apis
 31. Abac
 32. Abssi
 33. Abish
 34. Abaj
 35. Abase
 36. Abg
 37. Avus
 38. Absi
 39. Abuz
 40. Abog
 41. Abuj
 42. Aboso
 43. Absy
 44. Abasa
 45. Abik
 46. Abbess
 47. Abbiss
 48. Abbyss
 49. Abaco
 50. Abaga