Pochodzenie nazwiska Zingarello

Powinna też wywodzić się od etnicznej Cyganki poprzez średniowieczny cingarellus.

Ślady znaleziono w 1100 roku u Albertinusa Cingarellusa, który przybył do Genui z Wielkiej Grecji, aw Pizie w dokumencie z 1294 roku czytamy: „... de i Rossi; a pozostali, którzy uciekli, zostali osadzeni w więzieniu..:”.

Nazwisko Zingarella jest praktycznie wyjątkowe.

Zingarello, bardzo rzadkie, jest charakterystyczne dla regionu Lecce.

Zingariello może pochodzić z Apulii.

 1. Włochy Włochy
 2. Belgia Belgia
 3. Szwajcaria Szwajcaria
 4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 5. Argentyna Argentyna
 6. Hiszpania Hiszpania
 7. Urugwaj Urugwaj

Nazwisko Zingarello. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska zingarello jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko zingarello, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska zingarello, a oprócz pierwotnych miejsc zingarello, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku zingarello. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia zingarello.

Nazwisko Zingarello na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska zingarello. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku zingarello daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko zingarello sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Zingarello

Kronika historyczna dotycząca zingarello opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem zingarello, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja zingarello. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska zingarello są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska zingarello.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku zingarello, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat zingarello i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska zingarello lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia zingarello.

Znaczące postacie o nazwisku Zingarello

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku zingarello. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko zingarello zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak zingarello może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko zingarello, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku zingarello, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Zingarello i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii zingarello. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka zingarello są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska zingarello, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia zingarello.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia zingarello, a także nazwisk ogólnie.

 1. Zingarelli
 2. Zancarello
 3. Zingrillo
 4. Zangrillo
 5. Zingaro
 6. Zingrilli
 7. Zingaretti
 8. Zanzarelli
 9. Zangaro
 10. Zangrilli
 11. Zingarini
 12. Zingari
 13. Zangara
 14. Zangari
 15. Zangerle
 16. Zangronio
 17. Zengerle
 18. Zhingre
 19. Zinger
 20. Zingerman
 21. Zangre
 22. Zangerl
 23. Zangar
 24. Zangeroli
 25. Zangrando
 26. Zingraff
 27. Zancarli
 28. Zancara
 29. Zancari
 30. Zancarron
 31. Zanger
 32. Zangrandi
 33. Zangroni
 34. Zangroniz
 35. Zenger
 36. Zhingri
 37. Zinkgraf
 38. Zinser
 39. Zinsser
 40. Zinzer
 41. Zongker
 42. Zunzarren
 43. Zwinger
 44. Zancarini
 45. Zungri
 46. Zincker
 47. Zinniker
 48. Zangheri
 49. Zanguri
 50. Zanzirolamo