Pochodzenie nazwiska Wewell

Ta interesująca nazwa wywodzi się od średniowiecznego angielskiego „Whele”, które samo pochodzi od staroangielskiego „hweol” lub „hweowol” sprzed VII wieku, oznaczającego koło. Nazwa ma pochodzenie zawodowe lub topograficzne, nadana osobie odpowiedzialnej za koło wodne lub osobie mieszkającej obok. Nazwisko jest po raz pierwszy odnotowane pod koniec XIII wieku, podczas gdy rozwój jako Whewell z jego wariantami W(h)ewell, Wheowall, Whawell, Whewill itp. zwłaszcza w północnej Anglii.

Te wczesne nagrania obejmują Alice Whewall, która poślubiła George'a Walkdeyne'a w katedrze w Manchesterze 28 czerwca 1613 r., oraz Anne Weiwall z Blackburn, nagraną tam 22 czerwca 1627 r. Wśród interesujących nagrań jest William Whewell (1794 - 1866), mistrz Trinity College , Cambridge, przyrodnik i naukowiec. Mógł być naukowcem nadzwyczajnym, ponieważ nawet Dictionary of National Biography, księga nie przeznaczona do lekkich żartów, odnosi się do jego produkcji (cytuję) „czternastu żmudnych wspomnień o przypływach, 1833 - 1850”. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska rodowego to Isabella del Wele, datowana na 1297 r., w Pipe Rolls of Yorkshire, za panowania króla Edwarda I, znanego jako Młot Szkotów, 1272 - 1307. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.


Nazwisko Wewell. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska wewell jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia wewell. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko wewell, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska wewell, a oprócz pierwotnych miejsc wewell, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku wewell.

Nazwisko Wewell na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak wewell stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku wewell daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko wewell sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Wewell

Historyczna podróż nazwiska wewell można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem wewell, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja wewell. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska wewell są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska wewell, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat wewell i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska wewell lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia wewell.

Znaczące postacie o nazwisku Wewell

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku wewell, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko wewell zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak wewell może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Wewell i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska wewell. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka wewell są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska wewell, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia wewell, a także nazwisk ogólnie.

 1. Whewell
 2. Weel
 3. Weele
 4. Weill
 5. Well
 6. Weyel
 7. Wheywell
 8. Wiewel
 9. Woell
 10. Whawell
 11. Waywell
 12. Weall
 13. Wael
 14. Waele
 15. Wall
 16. Weal
 17. Weale
 18. Wehle
 19. Weihl
 20. Weil
 21. Wel
 22. Wele
 23. Welle
 24. Welly
 25. Welo
 26. Welu
 27. Wely
 28. Weyl
 29. Weyulu
 30. Whall
 31. Wheel
 32. Whyel
 33. Wiehl
 34. Wiel
 35. Wiele
 36. Will
 37. Woehl
 38. Woll
 39. Wooll
 40. Wyll
 41. Weili
 42. Wehile
 43. Wiella
 44. Wela
 45. Wella
 46. Waeli
 47. Woheel
 48. Wheal
 49. Waal
 50. Waale