Pochodzenie nazwiska Tufani

Powinien wywodzić się z aferezy imienia Christophanus (Christophane, odmiana imienia Christopher) lub jego zdrobnienia.

Przykład użycia tego imienia w Pizie znajduje się w księdze metrykalnej z 1298 r., gdzie pojawia się niejaki Tofanus Talenti.

Nazwisko Tofani jest szeroko rozpowszechnione w Lacjum, zwłaszcza w prowincji Rzym, a także ma rodowód na obszarze florenckim.

Tofanari jest Florentczykiem.

Tofanelli jest Toskańczykiem.

Tofanini jest bardzo rzadki.

Tofano jest bardzo rzadkie, być może z obszaru między Toskanią a Abruzją.

Toffa jest prawie wyjątkowa.

Toffanetti jest bardzo rzadkie, być może z Emilii.

Toffani jest również bardzo rzadkie.

Toffano pochodzi z regionu Veneto, z prowincji Padwa i Wenecja.

Toffanini jest praktycznie wyjątkowe.

Toffetti to lombardzki Piemont.

Tufano jest neapolitański.


Nazwisko Tufani. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska tufani jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska tufani, a oprócz pierwotnych miejsc tufani, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku tufani.

Nazwisko Tufani na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska tufani. Mobilność osób noszących nazwisko tufani sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Tufani

Kronika historyczna dotycząca tufani opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska tufani są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku tufani, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska tufani lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia tufani.

Znaczące postacie o nazwisku Tufani

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku tufani. Nazwisko takie jak tufani może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku tufani, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Tufani i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii tufani. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska tufani, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia tufani, a także nazwisk ogólnie.

 1. Tofani
 2. Toufani
 3. Tufan
 4. Tufano
 5. Tifani
 6. Tafani
 7. Tapani
 8. Tavani
 9. Tofan
 10. Tofano
 11. Tofeni
 12. Tovani
 13. Tufeanu
 14. Teofani
 15. Tifany
 16. Tiffani
 17. Tufinio
 18. Tabani
 19. Tipani
 20. Tubini
 21. Tufino
 22. Tafini
 23. Tebani
 24. Taban
 25. Tabano
 26. Tabeni
 27. Taffini
 28. Tavana
 29. Tavano
 30. Teban
 31. Tebane
 32. Tepan
 33. Tiban
 34. Tiboni
 35. Tiffany
 36. Tipan
 37. Tivan
 38. Topan
 39. Tubian
 40. Tubino
 41. Tubon
 42. Tuffen
 43. Tuffin
 44. Tupin
 45. Tefen
 46. Tevini
 47. Tifen
 48. Tivini
 49. Toupane
 50. Tabane