Pochodzenie nazwiska Torreggiani

Powinien wywodzić się od toponimów zawierających rdzeń Torre lub od przezwiska dialektalnego wywodzącego się z faktu, że rodzina mieszkała w wieży obronnej lub dzwonnicy lub w jakiś sposób powiązana z tymi, którzy mieszkali w wieży lub byli w jakiś sposób z nią związani.

Słynną postacią był boloński architekt Alfonso Torreggiani w XVIII wieku.

Praktycznie unikalne nazwisko Toregiani powinno być błędem w transkrypcji Torreggiani, które ma jądro w Emilii i Mantui, jedno w Ankonie i jedno w Lacjum.

Torregiani ma jądro w prowincji Rzym, jedno w Marche między Pesaro i Ankoną i być może drugie jądro w obszarach Pawii i Południowego Mediolanu.

 1. Włochy Włochy
 2. Argentyna Argentyna
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Republika Dominikańska Republika Dominikańska
 5. Kanada Kanada
 6. Szwajcaria Szwajcaria
 7. Anglia Anglia
 8. Brazylia Brazylia
 9. Grecja Grecja
 10. Malta Malta
 11. Szkocja Szkocja
 12. Francja Francja

Nazwisko Torreggiani. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko torreggiani, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia torreggiani.

Nazwisko Torreggiani na świecie

Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku torreggiani daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Torreggiani

Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem torreggiani, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja torreggiani. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska torreggiani.

Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat torreggiani i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Torreggiani

Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko torreggiani zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko torreggiani, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Torreggiani i jego źródła bibliograficzne

Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka torreggiani są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia torreggiani.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia torreggiani, a także nazwisk ogólnie.

 1. Torregiani
 2. Torrigiani
 3. Torregano
 4. Torresani
 5. Torresini
 6. Triggiani
 7. Targiani
 8. Torigian
 9. Torregimeno
 10. Torresano
 11. Torrescano
 12. Turriziani
 13. Toresani
 14. Torresin
 15. Torchiani
 16. Triggiano
 17. Torresan
 18. Torciani
 19. Toresini
 20. Targioni
 21. Terracciano
 22. Terraciano
 23. Toresano
 24. Torezano
 25. Torosani
 26. Torosian
 27. Torossian
 28. Torrejimeno
 29. Torrejon
 30. Torreyson
 31. Turegano
 32. Turiegano
 33. Teresiano
 34. Torgeman
 35. Treccani
 36. Tourgeman
 37. Torekhan
 38. Torsani
 39. Torkhani
 40. Torrejón
 41. Terragni
 42. Terghini
 43. Targhini
 44. Toresin
 45. Torrechante
 46. Tarigan
 47. Tarquini
 48. Tarragon
 49. Tarragona
 50. Tarragone