Pochodzenie nazwiska Tatnell

Ta niezwykła nazwa jest pochodzenia anglosaskiego i jest nazwiskiem lokalizacyjnym wywodzącym się z miejsca zwanego Tattenhall w pobliżu miasta Chester w Cheshire. Nazwa miejsca jest zapisana w Domesday Book z 1086 r. Jako „Tatenale” i jako „Tatenhala” w Chartularly of the Abbey of St. Werburgh, Chester, z około 1100 r. I pochodzi od staroangielskiego nazwiska osobistego sprzed VII wieku ” Tata”, o obecnie niejasnym znaczeniu, oraz „hala”, zakątek, wnęka, odległa dolina. Imię „Tata” występuje również jako pierwszy element w nazwach miejsc Tatenhill (Staffordshire), „wzgórze Taty”; Tatham (Lancashire), „gospodarstwo Taty”” i Tatton (Cheshire i Dorset), „osada Taty”.

Nazwiska lokalizacyjne były używane zwłaszcza jako środek identyfikacji przez tych, którzy opuścili swoje miejsce urodzenia, aby osiedlić się gdzie indziej; regionalne wpływy dialektalne i różne standardy umiejętności czytania i pisania często dały początek różnym formom pierwotnego imienia, jak tutaj, współczesne nazwisko to Tat (t) enhall, Tatnall i Tatnell. Wśród zapisów tego nazwiska w księgach kościelnych znajduje się małżeństwo Henry'ego Tatnella i Joane Simpson w St. Giles' Cripplegate w Londynie 7 maja 1564 r. oraz chrzest Waltera, syna Waltera Tatnella, 11 listopada 1669 r. w Edgmond w Shropshire. Herb rodziny przedstawia srebrnego falchiona w kolorze bladym, z czerwoną rękojeścią, na niebieskiej tarczy. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Thomasa Tatnalla, datowanego na 1459 r., W „History of East Cheshire” Earwakera, za panowania króla Henryka V1, znanego jako „Założyciel Eton”, 1422 - 1461. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Australia Australia
 2. Anglia Anglia
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 5. Walia Walia
 6. Szkocja Szkocja
 7. Szwecja Szwecja
 8. Kanada Kanada
 9. Hiszpania Hiszpania
 10. Irlandia Irlandia

Nazwisko Tatnell. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska tatnell jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Badanie możliwych początków nazwiska tatnell pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko tatnell, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska tatnell, a oprócz pierwotnych miejsc tatnell, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku tatnell.

Nazwisko Tatnell na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska tatnell. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że tatnell przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których tatnell jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku tatnell daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko tatnell sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Tatnell

Kronika historyczna dotycząca tatnell opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko tatnell, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem tatnell, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja tatnell. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska tatnell są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku tatnell, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia tatnell, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat tatnell i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska tatnell lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia tatnell.

Znaczące postacie o nazwisku Tatnell

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku tatnell. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku tatnell, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko tatnell zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak tatnell może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Tatnell i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii tatnell. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem tatnell, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka tatnell są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska tatnell, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia tatnell, a także nazwisk ogólnie.

 1. Tatnall
 2. Titonel