Pochodzenie nazwiska Sunley

Nagrane jako Sonley i Sunley, to jest angielskie nazwisko. Pochodzi z „zaginionego” miejsca, które prawdopodobnie znajdowało się w North Yorkshire, ze względu na dużą liczbę nagrań w tym hrabstwie, a zwłaszcza w okolicach miast i wiosek Pickering, Kirby Moorside, Helmsley i Coxwold. Pochodzenie pochodzi od staroangielskiego imienia „Sunna” sprzed VII wieku, które samo w sobie pochodzi od germańskiego elementu „sunj”, oznaczającego prawdę, oraz „leah”, ogrodzonej polany w lesie nadającej się do rolnictwa.

Szacuje się, że od XII wieku na Wyspach Brytyjskich zniknęło około trzech tysięcy średniowiecznych wiosek i przysiółków. Wynika to głównie z szeroko rozpowszechnionej praktyki „karczowania” dużych obszarów ziemi pod pastwiska dla owiec w okresie rozwoju handlu wełną. Ponadto niesławna czarna zaraza z 1348 r., a późniejsza z 1665 r., Spowodowała szereg ofiar w wielu małych miejscowościach, które następnie zostały opuszczone. Wczesne przykłady nagrań zaczerpniętych z zachowanych rejestrów kościelnych w Yorkshire obejmują chrzest Richarda Sunleya, syna Williama Sunleya, 5 grudnia 1584 r. W St. Michael Le Belfry; York, chrzest Alice Sonley w Kirby Moorside 13 grudnia 1626 r. i chrzest Thomasa, syna Thomasa i Margaret Sunley, 24 marca 1758 r. w Kirby Underdale. Wśród pierwszych nagrań nazwiska może być nazwisko Thomasa Sonlaya. To było datowane na 8 sierpnia 1541, kiedy poślubił Elżbietę Filip w Oswaldkirk, za panowania króla Henryka V111, 1509 - 1547. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju nadal „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginału pisownia.

 1. Anglia Anglia
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Kanada Kanada
 4. Australia Australia
 5. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 6. Afryka Południowa Afryka Południowa
 7. Szkocja Szkocja
 8. Walia Walia
 9. Jersey Jersey
 10. Kajmany Kajmany
 11. Salwador Salwador
 12. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago

Nazwisko Sunley. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska sunley jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia sunley.

Nazwisko Sunley na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska sunley.

Historia Sunley

Kronika historyczna dotycząca sunley opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska sunley.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku sunley, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych.

Znaczące postacie o nazwisku Sunley

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku sunley. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko sunley, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Sunley i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii sunley. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia sunley.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia sunley, a także nazwisk ogólnie.

 1. Sonley
 2. Sanle
 3. Shanley
 4. Simley
 5. Smiley
 6. Smoley
 7. Suneel
 8. Sanlley
 9. Smyley
 10. Swinley
 11. Skinley
 12. Shenley
 13. Sanllehy
 14. Senli
 15. Senlle
 16. Shamley
 17. Shanle
 18. Shanly
 19. Smale
 20. Smalley
 21. Smally
 22. Smawley
 23. Smelley
 24. Smile
 25. Smole
 26. Smolley
 27. Smyly
 28. Somlea
 29. Sunyol
 30. Swimley
 31. Swomley
 32. Sonla
 33. Sunil
 34. Smoly
 35. Snel
 36. Sumale
 37. Sonole
 38. Sanlou
 39. Sonely
 40. Sunol
 41. Schenley
 42. Sznel
 43. Samalea
 44. Samel
 45. Sammel
 46. Samuel
 47. Samwel
 48. Sanelli
 49. Sanllehi
 50. Sanyal