Pochodzenie nazwiska Stockin

Nagrane jako Stocken, Stockin, Stocking i Stockings, to angielskie nazwisko. Według słynnego wiktoriańskiego etymologa, kanonika Charlesa Bardsleya, piszącego w roku 1880, słowo amd, stąd nazwisko, jest zdrobnieniem słowa „stock” i oznacza „w małych stadach”. Ten opis przypuszczalnie odnosi się do słupów karnych i wskazywałby, że nazwa ta jest topograficzna dla kogoś, kto mieszkał w miejscu, w którym ustawiono kołki. Jednak w Anglii istnieje wiele miejsc zwanych Stock lub miejsc, w których Stock jest pierwszym elementem, a tutaj pochodzenie pochodzi ze słowa „stoc” sprzed VII wieku.

Ma to podwójne znaczenie, w tym celę klasztorną, pień drzewa używany jako most, znak graniczny, a nawet miejsce spotkań rady lokalnej, w którym to przypadku często występuje jako Stoke lub Stokes. Najwcześniejszym znanym zapisem tego nazwiska jest to, że Edmund del Stocking z hrabstwa Buckinghamshire w stu rolkach właścicieli ziemskich w 1273 r. Sugeruje to, że Stocking było rzeczywistym miejscem. Inne nagrania to John Stockings, żonaty w St James Clerkenwell, 15 maja 1734 r., oraz John Stocking z Norfolk, który był żonaty z Elizabeth Wright, w kaplicy St Georges, Hanover Square, Westminster, 6 sierpnia 1759 r.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Walia Walia
 4. Indie Indie
 5. Liberia Liberia
 6. Nowa Zelandia Nowa Zelandia

Nazwisko Stockin. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska stockin jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska stockin jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia stockin. Badanie możliwych początków nazwiska stockin pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko stockin, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska stockin, a oprócz pierwotnych miejsc stockin, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku stockin.

Nazwisko Stockin na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska stockin. Jest powszechne, że nazwiska takie jak stockin stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że stockin przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których stockin jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku stockin daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko stockin sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Stockin

Kronika historyczna dotycząca stockin opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska stockin można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko stockin, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem stockin, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja stockin. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska stockin są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku stockin, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska stockin, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia stockin, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat stockin i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska stockin lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia stockin.

Znaczące postacie o nazwisku Stockin

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku stockin. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku stockin, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku stockin, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko stockin zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak stockin może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Stockin i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii stockin. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska stockin. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem stockin, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka stockin są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska stockin, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia stockin, a także nazwisk ogólnie.

 1. Stocken
 2. Stocking
 3. Stacken
 4. Stcin
 5. Stockam
 6. Stockman
 7. Stockum
 8. Stokan
 9. Stoken
 10. Stochino
 11. Siotkin
 12. Stacking
 13. Stockings
 14. Shatkin
 15. Stachon
 16. Stackman
 17. Stassin
 18. Stechini
 19. Steckman
 20. Stickman
 21. Stockamp
 22. Stockham
 23. Stockheim
 24. Stockhem
 25. Stockinger
 26. Stockmal
 27. Stockmann
 28. Stockmar
 29. Stockner
 30. Stocum
 31. Stoican
 32. Stokman
 33. Stoxen
 34. Stuckman
 35. Stukken
 36. Stechina
 37. Sodokin
 38. Stajin
 39. Styczen
 40. Stochnij
 41. Staccini
 42. Stockunas
 43. Stockmans
 44. Stickings
 45. Stickens
 46. Stachini
 47. Stacham
 48. Stachnik
 49. Staggen
 50. Stagman