Pochodzenie nazwiska Scantleberry

Ta najbardziej interesująca i niezwykła nazwa ma angielskie pochodzenie lokalizacyjne od jednej z szacowanych siedmiu do dziesięciu tysięcy wiosek i przysiółków, które zniknęły z map w Wielkiej Brytanii. Główną przyczyną tych „zniknięć” było wymuszone „wyczyszczenie” i rozproszenie dawnych mieszkańców, aby zrobić miejsce dla pastwisk dla owiec w okresie największego rozkwitu handlu wełną w XIV wieku. Przyczyny naturalne, takie jak czarna śmierć z 1348 r., Również przyczyniły się do zjawiska zaginionej wioski. Oryginalna nazwa miejsca, która prawdopodobnie znajdowała się w Kornwalii, z wariantami pisowni Skentelbury, Scantlebury i Scantleberry, składała się ze staroangielskich elementów „scene”, oznaczających jasny, piękny, oraz drugiego elementu „burg, burh”, popularna nazwa miejsca element zwykle oznaczający „ufortyfikowane miejsce lub fort”, co sugeruje, że nasi pierwsi przodkowie nie byli całkowicie z estetycznym uznaniem krajobrazu.

W Dunloe w Kornwalii jeden Paschol, syn Paschola i Epiphenie Skentelbury, został ochrzczony 18 kwietnia 1619 r., a niejaki Thomas Skentlebery został ochrzczony w Morval w Kornwalii 17 listopada 1741 r. Roberta Scantlebury'ego, datowanego na 11 marca 1610 r., świadka chrztu w St. Gerrans w Kornwalii, za panowania króla Anglii Jakuba I i V1 Szkocji w latach 1603-1625. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Francja Francja
 3. Anglia Anglia
 4. Panama Panama

Nazwisko Scantleberry. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska scantleberry jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia scantleberry. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko scantleberry, są częścią tego ekscytującego badania.

Nazwisko Scantleberry na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak scantleberry stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku scantleberry daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Scantleberry

Historyczna podróż nazwiska scantleberry można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem scantleberry, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja scantleberry.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska scantleberry, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat scantleberry i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Scantleberry

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku scantleberry, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko scantleberry zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów.

Nazwisko Scantleberry i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska scantleberry. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka scantleberry są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia scantleberry, a także nazwisk ogólnie.

 1. Scantlebury
 2. Scantlen
 3. Sandler
 4. Santoleri
 5. Scantland
 6. Scantlin
 7. Scantling
 8. Shandler
 9. Shandley
 10. Santely
 11. Santiller
 12. Sandley
 13. Schandeler
 14. Santaelena
 15. Santelesforo
 16. Sandle
 17. Sandles
 18. Santaella
 19. Santaeularia
 20. Santalices
 21. Santaliestra
 22. Santaolaria
 23. Santaularia
 24. Santel
 25. Santelices
 26. Santelises
 27. Santeliz
 28. Santell
 29. Santella
 30. Santellan
 31. Santellana
 32. Santellano
 33. Santellas
 34. Santelli
 35. Santello
 36. Santeuil
 37. Santilari
 38. Santilario
 39. Santolaria
 40. Santularia
 41. Santulario
 42. Scandale
 43. Scandella
 44. Schandelmeier
 45. Schindlauer
 46. Schindlbeck
 47. Schindler
 48. Schnedler
 49. Schneidler
 50. Schnetlage