Pochodzenie nazwiska Santulli

Powinien wywodzić się od późnołacińskiej nazwy Sanctus („święty”).

Ślady tego nazwiska można znaleźć w Sienie w XVI wieku z szewcem Girolamo Santuccim, oskarżonym o herezję, natomiast w Perugii w XVI wieku z niejakim Bernabeo Santuccim wymienionym w akcie sprzedaży.

Nazwisko Santucci jest typowe dla środkowych Włoch.

Santuccio pochodzi z Syrakuz.

Santuccione pochodzi z Abruzji, z prowincji Pescara.

Santulli pochodzi z Kampanii, podobnie jak Santullo.

 1. Włochy Włochy
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Argentyna Argentyna
 4. Francja Francja
 5. Kanada Kanada
 6. Niderlandy Niderlandy
 7. Wenezuela Wenezuela
 8. Anglia Anglia
 9. Belgia Belgia
 10. Szwajcaria Szwajcaria
 11. Hiszpania Hiszpania
 12. Indie Indie

Nazwisko Santulli. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska santulli jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Badanie możliwych początków nazwiska santulli pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko santulli, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia santulli.

Nazwisko Santulli na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska santulli. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że santulli przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których santulli jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku santulli daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Santulli

Kronika historyczna dotycząca santulli opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko santulli, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem santulli, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja santulli. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska santulli.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku santulli, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia santulli, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat santulli i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Santulli

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku santulli. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku santulli, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko santulli zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko santulli, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Santulli i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii santulli. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem santulli, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka santulli są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia santulli.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia santulli, a także nazwisk ogólnie.

 1. Santelli
 2. Santilli
 3. Santullo
 4. Sandulli
 5. Santalla
 6. Santell
 7. Santella
 8. Santello
 9. Santilla
 10. Santillo
 11. Santoli
 12. Santolla
 13. Santeli
 14. Sandalli
 15. Santellis
 16. Sandullo
 17. Samtell
 18. Sandali
 19. Sandall
 20. Sandallo
 21. Sandell
 22. Sandella
 23. Sandul
 24. Santaella
 25. Santala
 26. Santalis
 27. Santaliz
 28. Santalo
 29. Santel
 30. Santeliz
 31. Santellan
 32. Santellas
 33. Santeuil
 34. Santilari
 35. Santillan
 36. Santoalla
 37. Santoleri
 38. Santolo
 39. Santularia
 40. Santulario
 41. Sentell
 42. Sentelle
 43. Santheliz
 44. Santaello
 45. Santely
 46. Santelo
 47. Santiller
 48. Santolini
 49. Sandoli
 50. Santolin