Pochodzenie nazwiska Revel

Ta niezwykła i interesująca nazwa ma wczesnośredniowieczne angielskie pochodzenie i wywodzi się od pseudonimu lub imienia. W pierwszym przypadku używano pseudonimu lubiącej zabawę, hałaśliwej osoby, wywodzącego się od średnioangielskiego i starofrancuskiego słowa „biesiada”, oznaczającego „święto, zgiełk lub zamieszki”, od starofrancuskiego czasownika „biesiadnik”, hulać, ostatecznie od łacińskiego „rebellare”, do buntu lub zamieszek. „Revel” było również powszechnie używane w średniowiecznej Anglii i Francji jako imię, jak w „Revel de Tetenia”, odnotowanym około 1154 r. W dokumentach Danelaw w Londynie.

Sir Richard Revell lub Rivell (zm. 1222), rycerz i właściciel ziemski, był szeryfem Devonshire i Kornwalii za panowania Ryszarda I. Nazwisko, z wariantami pisowni Revell, Revel, Revill i Reavell, jest szczególnie dobrze odnotowane w Yorkshire od późnego 14 wiek. 12 lipca 1590 roku Margaret Revill i Robert Cawthorne pobrali się w Rotherham w hrabstwie Yorkshire. Herbem najbardziej kojarzonym z tą nazwą jest gronostajowa tarcza z czerwonym szewronem naładowanym trzema złotymi cefalami i grawerowaną obwódką sobolową, przy czym herb to łokieć w zbroi trzymający wymazaną łapę lwa. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Roberta Revela, datowanego na 1177 r., w „Pipe Rolls of Essex”, za panowania króla Henryka 11, znanego jako „Budowniczy kościołów”, 1154 - 1189. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Francja Francja
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Włochy Włochy
 4. Anglia Anglia
 5. Argentyna Argentyna
 6. Filipiny Filipiny
 7. Kanada Kanada
 8. Szkocja Szkocja
 9. Rosja Rosja
 10. Polinezja Francuska Polinezja Francuska
 11. Szwajcaria Szwajcaria
 12. Australia Australia

Nazwisko Revel. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska revel jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska revel jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia revel.

Nazwisko Revel na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska revel. Jest powszechne, że nazwiska takie jak revel stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia Revel

Kronika historyczna dotycząca revel opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska revel można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku revel, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska revel, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku Revel

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku revel. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku revel, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku revel, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Revel i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii revel. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska revel.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia revel, a także nazwisk ogólnie.

 1. Ravel
 2. Rebel
 3. Reveal
 4. Reveli
 5. Revell
 6. Revelo
 7. Revely
 8. Revol
 9. Rivel
 10. Reveil
 11. Reval
 12. Ruvel
 13. Rabel
 14. Raebel
 15. Rafel
 16. Raval
 17. Ravell
 18. Ravelo
 19. Raviel
 20. Reavely
 21. Rebele
 22. Rebelo
 23. Rebol
 24. Rebuel
 25. Reebel
 26. Reffel
 27. Reibel
 28. Reifel
 29. Reppel
 30. Reveley
 31. Revella
 32. Revelle
 33. Revelli
 34. Revello
 35. Revill
 36. Riebel
 37. Rieval
 38. Rival
 39. Rivela
 40. Rivell
 41. Rivelo
 42. Robel
 43. Roebel
 44. Ropel
 45. Roveli
 46. Rovelo
 47. Rubel
 48. Ruebel
 49. Rupel
 50. Ryvell