Pochodzenie nazwiska Probert

Nagrane w bardzo szerokim zakresie pisowni, w tym Probart, Probert, Probertt, Probat, Probet, Probatts, Probate, Probetts i inne, jest to nazwisko pochodzenia staroangielskiego sprzed VII wieku, a później walijskiego. Wywodzi się z połączonej formy patronimicznego przedrostka „ap” lub czasami „ab” oznaczającego syna, w tym przypadku Roberta lub być może w niektórych przypadkach od „Batt”, krótkiej formy Bartłomieja. Oba imiona osobowe były czasami spotykane w Anglii przed podbojem normańskim w 1066 r., Zostały wprowadzone głównie później i szybko stały się popularne.

Robert wywodzi się z germańskich elementów „hrod”, oznaczających sławę i „berht”, jasny lub sławny, i stworzył szeroką gamę nazwisk, podczas gdy Bartłomiej był biblijny i oznaczał rolnika. Wczesne przykłady zapisu nazwiska zaczerpnięte z zachowanych ksiąg kościelnych diecezji Greater London obejmują takie przykłady, jak Thomas Uprobarte, który zmarł w 1540 r. I został pochowany w kościele św. Antholina, Lucie Probatts, która wyszła za mąż w St Brides, Fleet Street, 29 listopada 1612 r., James Probate, ochrzczony w St Mary-le-Bone, 1 września 1690 r., Humphrey Probet, który poślubił Judeth Brooks w St Mary Lothbury, 18 października 1698 r., Esther Probate, ochrzczona w St Mary-le-Bone Lukes Finsbury, 5 lutego 1769 r., i Joseph Probert, który poślubił Sarah Owen w St. George's, Hanover Square, w 1792 r. Pierwsza pisownia nazwiska pochodzi od Philip ab Robert. Było to datowane na rok 1250, w starożytnych aktach Hertfordshire, za panowania króla Anglii Henryka 111, 1216 - 1272. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju nadal „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Anglia Anglia
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Walia Walia
 4. Australia Australia
 5. Afryka Południowa Afryka Południowa
 6. Kanada Kanada
 7. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 8. Szkocja Szkocja
 9. Francja Francja
 10. Meksyk Meksyk
 11. Hiszpania Hiszpania
 12. Szwecja Szwecja

Nazwisko Probert. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska probert jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia probert. Badanie możliwych początków nazwiska probert pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko probert, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska probert, a oprócz pierwotnych miejsc probert, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku probert. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia probert.

Nazwisko Probert na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak probert stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że probert przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których probert jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku probert daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko probert sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Probert

Historyczna podróż nazwiska probert można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko probert, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem probert, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja probert. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska probert są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska probert.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska probert, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia probert, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat probert i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska probert lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia probert.

Znaczące postacie o nazwisku Probert

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku probert, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku probert, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko probert zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak probert może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko probert, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Probert i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska probert. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem probert, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka probert są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska probert, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia probert.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia probert, a także nazwisk ogólnie.

 1. Prober
 2. Probart
 3. Proeber
 4. Profer
 5. Profera
 6. Proper
 7. Provera
 8. Prover
 9. Parabere
 10. Prever
 11. Proffer
 12. Profir
 13. Propper
 14. Profira
 15. Probervio
 16. Praver
 17. Proverbs
 18. Profiro
 19. Prefer
 20. Priver
 21. Parbury
 22. Parpart
 23. Parrabera
 24. Perper
 25. Pervier
 26. Poorbear
 27. Priefer
 28. Provorse
 29. Purfeerst
 30. Purpera
 31. Proverbio
 32. Prebreza
 33. Parperi
 34. Previero
 35. Pruefer
 36. Purper
 37. Prouveur
 38. Preveral
 39. Parvery
 40. Parapar
 41. Parfouru
 42. Parfrey
 43. Pereperez
 44. Porfiri
 45. Porpora
 46. Preveraud
 47. Pribbernow
 48. Prieffer
 49. Proefrock
 50. Purpora