Pochodzenie nazwiska Poolman

To niezwykłe nazwisko zapisane w pisowni Pellman, Pillman, Poolman, Pullman i Pulman jest pochodzenia angielskiego. Zwykle jest to nazwisko topograficzne i opisuje osobę, która mieszkała nad strumieniem lub ujściem rzeki. Pochodzenie pochodzi ze staroangielskiego „pyll” sprzed VII wieku, ale wymawiane jako „pool”, a przyrostek „mann” w tym przypadku prawdopodobnie opisuje osobę, która pracowała nad strumieniem. Istnieje kilka tłumaczeń słowa „mann”, począwszy od przyjaciela lub partnera, po stowarzyszenie handlowe lub cechowe lub służącego.

Wszystko zależy od konkretnych okoliczności, w jakich powstało oryginalne nazwisko. Badacze twierdzili, że w kilku przypadkach istnieją dowody na to, że imię może być lokalizacyjne dla osoby, która pochodzi z jednego z miejsc zwanych Pool (e), w którym to przypadku wyprowadzenie pochodziłoby ze staroangielskiego „pol”, co oznacza basen lub ujście pływowe. Jednak zwykle jest to nazwisko Pool lub Poole. Nazwiska topograficzne były jednymi z najwcześniej stworzonych, ponieważ zarówno naturalne, jak i stworzone przez człowieka cechy krajobrazu zapewniały łatwo rozpoznawalne nazwy wyróżniające w średniowieczu. Wczesne przykłady zapisu nazwiska to Hugh Poleman w 1290 r. I John Polman z Essex w setce rolek z 1327 r. John Pulman został odnotowany w 1525 Subsidy Rolls of Sussex, podczas gdy w 1590 roku małżeństwo Johna Pulmana i Margery Mayne zostało odnotowane w Shobrooke w Devonshire. W 1642 roku w Devonshire zarejestrowano Johna Pullmana i Rogera Pulmana, a 24 sierpnia 1744 roku Amelia Poolman została ochrzczona w kościele St Clement Danes w Londynie. Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska pochodzi od Williama Pylemana, datowanego na 1286 r., Court Rolls of the Manor of Wakefield, Yorkshire, za panowania króla Edwarda 1, „The Hammer of the Scots”, 1272 - 1307. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Afryka Południowa Afryka Południowa
 2. Niderlandy Niderlandy
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Anglia Anglia
 5. Australia Australia
 6. Kanada Kanada
 7. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 8. Namibia Namibia
 9. Szkocja Szkocja
 10. Walia Walia
 11. Francja Francja
 12. Niemcy Niemcy

Nazwisko Poolman. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska poolman jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska poolman, a oprócz pierwotnych miejsc poolman, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku poolman. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia poolman.

Nazwisko Poolman na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska poolman. Mobilność osób noszących nazwisko poolman sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Poolman

Kronika historyczna dotycząca poolman opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska poolman są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska poolman.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku poolman, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska poolman lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia poolman.

Znaczące postacie o nazwisku Poolman

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku poolman. Nazwisko takie jak poolman może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko poolman, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku poolman, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Poolman i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii poolman. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska poolman, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia poolman.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia poolman, a także nazwisk ogólnie.

 1. Poelman
 2. Pohlman
 3. Pollman
 4. Polman
 5. Paalman
 6. Pahlman
 7. Pallman
 8. Palman
 9. Paulman
 10. Peelman
 11. Pellman
 12. Pelman
 13. Philman
 14. Pillman
 15. Pilman
 16. Plowman
 17. Poehlman
 18. Poelmans
 19. Pohlmann
 20. Pollmann
 21. Puhlman
 22. Pullman
 23. Pylman
 24. Pulman
 25. Palmen
 26. Palmon
 27. Pellmann
 28. Philmon
 29. Pleiman
 30. Plyman
 31. Poehlmann
 32. Pulmano
 33. Polonan
 34. Pohlemann
 35. Paulmann
 36. Plauman
 37. Palmano
 38. Plewman
 39. Palomin
 40. Paulemon
 41. Philemon
 42. Plamann
 43. Plamen
 44. Pleimann
 45. Plomino
 46. Polanen
 47. Polimeni
 48. Pollanen
 49. Polunin
 50. Plumans