Pochodzenie nazwiska Ping

To niezwykłe i interesujące nazwisko jest pochodzenia anglosaskiego i jest nazwą lokalizacyjną z Pinge Wood w Berkshire. Nazwa miejsca została zapisana jako „Punningstoce” w saksońskim Chartulary (815) i wywodzi się ze staroangielskiego „Punna” sprzed VII wieku, imienia osobistego, z „ing”, ludem i „stoc”, miejscem (czasami używanym w specjalistycznym znaczeniu miejsca spotkań lub klasztoru lub celi); stąd „miejsce ludu Punny”. Nazwiska lokalizacyjne powstały, gdy dawni mieszkańcy danej miejscowości przenieśli się w inne miejsce, zwykle w poszukiwaniu pracy, i najlepiej identyfikowano je po nazwie miejsca urodzenia.

Współczesne nazwisko można również znaleźć jako Pyng, Pinge, Pynge, Pang, Pung i Peng. Nagrania nazwiska z angielskich rejestrów kościelnych obejmują: chrzest Nathaniella, syna Johna Pinga, 9 lutego 1588 r. W Ivinghoe, Buckinghamshire; ślub Franciski Ping i Jamesa Fostera 11 listopada 1616 r. w tym samym miejscu; małżeństwo Thomasa Pinga i Marthy Fryer w dniu 9 stycznia 1641 r. w St. Dunstan's, Stepney, Londyn; oraz małżeństwo Thomasa Pinga i Amy Cart w dniu 28 listopada 1653 r. w St. Martin in the Fields w Westminster, również w Londynie. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska rodowego to Thomas Ping, datowana na 4 listopada 1571 r., małżeństwo z Mary Lord, w Broughton przez Fenny Stratford, Buckinghamshire, za panowania królowej Elżbiety I, znanej jako „Dobra Królowa”. Bess”, 1558 - 1603. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Chiny Chiny
 2. Kambodża Kambodża
 3. Malezja Malezja
 4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 5. Indonezja Indonezja
 6. Indie Indie
 7. Brunei Brunei
 8. Hongkong Hongkong
 9. Korea Południowa Korea Południowa
 10. Tajwan Tajwan
 11. Singapur Singapur
 12. Brazylia Brazylia

Nazwisko Ping. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska ping jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska ping jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia ping. Badanie możliwych początków nazwiska ping pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko ping, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska ping, a oprócz pierwotnych miejsc ping, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku ping.

Nazwisko Ping na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska ping. Jest powszechne, że nazwiska takie jak ping stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ping przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których ping jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku ping daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko ping sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Ping

Kronika historyczna dotycząca ping opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska ping można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko ping, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem ping, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja ping. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska ping są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku ping, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska ping, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia ping, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat ping i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska ping lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia ping.

Znaczące postacie o nazwisku Ping

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku ping. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku ping, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku ping, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko ping zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak ping może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku ping, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Ping i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii ping. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska ping. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem ping, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka ping są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska ping, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia ping, a także nazwisk ogólnie.

 1. Paing
 2. Pang
 3. Peng
 4. Pinc
 5. Pingo
 6. Pink
 7. Pins
 8. Pinz
 9. Pong
 10. Pung
 11. Pinga
 12. Png
 13. Pyng
 14. Pingi
 15. Paeng
 16. Panc
 17. Pange
 18. Pank
 19. Pans
 20. Penge
 21. Penk
 22. Pens
 23. Penz
 24. Phang
 25. Pheng
 26. Phong
 27. Phung
 28. Pinago
 29. Pinca
 30. Pince
 31. Pinch
 32. Pinck
 33. Pines
 34. Pinke
 35. Pinks
 36. Pinos
 37. Pinza
 38. Pionk
 39. Ponc
 40. Ponga
 41. Pongo
 42. Pons
 43. Ponz
 44. Punga
 45. Pinas
 46. Pyong
 47. Pingui
 48. Poong
 49. Pango
 50. Panga