Pochodzenie nazwiska Okenfold

Nagrane jako Oakenfeild, Oakenfield, Oakenfold, Oakenfall, Oakenfull, Okenfold i prawdopodobnie inne, jest to angielskie nazwisko. Pochodzi albo z „zaginionej” średniowiecznej wioski, która według słynnego wiktoriańskiego etymologa, kanonika Charlesa Bardsleya, znajdowała się w Norfolk, albo z jakiegoś miejsca, takiego jak Okeford, wioski w Oxon i Dorset. Nazwa wydaje się oznaczać „ Pole dębów” lub w staroangielskim przed VII wiekiem „Oc atten felda”. Nazwiska z zaginionych wiosek są elementem brytyjskich list nazwisk i szacuje się, że z takich źródeł pochodzi ponad trzy tysiące oddzielnych pisowni, a nowe są odkrywane prawie co tydzień.

To może być jeden. Nazwiska miejscowe to te, które pierwotnie nadano albo panu dworu i jego potomkom, albo osobom, które z jakiegokolwiek powodu opuściły swoje pierwotne domy i przeniosły się gdzie indziej. Może to być następna wioska lub daleko w Londynie. Im dalej podróżowali, tym bardziej prawdopodobne było, że nazwisko ulegnie transpozycji pisowni w czasie, gdy niewielu mogło nawet napisać swoje imię. Wczesne przykłady zapisu nazwiska to Adam de Oakenfelde z Norfolk, w stu zwojach właścicieli ziemskich w 1273 r., Sibella Ockenfeild w St Giles Cripplegate w Londynie 19 lipca 1668 r., John Penny, który poślubił Elizabeth Oakenfull w kaplicy St Georges, Hanover Square, Westminster, 1 maja 1798 r., oraz William Oakenfold w St John The Baptist, Shoreditch, 26 lipca 1868 r. .


Nazwisko Okenfold. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska okenfold jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród.

Nazwisko Okenfold na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska okenfold.

Historia Okenfold

Kronika historyczna dotycząca okenfold opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku okenfold, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych.

Znaczące postacie o nazwisku Okenfold

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku okenfold. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku okenfold, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Okenfold i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii okenfold.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia okenfold, a także nazwisk ogólnie.

 1. Oxenford
 2. Ockenfels
 3. Oxenfort
 4. Oakenfull
 5. Oakenfield
 6. Okenve
 7. Ossenfort
 8. Okanovic
 9. Okunev
 10. Osenbach
 11. Okemba
 12. Oganov
 13. Ogunfemi
 14. Oganoff
 15. Oxenbury
 16. Ocampo
 17. Ocampos
 18. Ogniben
 19. Osambela
 20. Osenbaugh
 21. Ossenberg
 22. Oxenbridge
 23. Ozenbaugh
 24. Oganvide
 25. Okanović
 26. Ojambo
 27. Okombi
 28. Okomba
 29. Okamba
 30. Okiemba
 31. Oskonbaev
 32. Ogunbiyi
 33. Ocamb
 34. Ognibene
 35. Osenbrugge
 36. Oysonville
 37. Ogombe
 38. Ocumbe
 39. özenbas
 40. Ojanperä
 41. Ojiambo
 42. Oskonbaeva
 43. Okunievič
 44. Ossamba
 45. Osenbruggen
 46. Ochampaugh
 47. Ojembarrena
 48. Osnabrugge
 49. Oziemblowski