Pochodzenie nazwiska Neville

To wielkie i szlachetne nazwisko jest pochodzenia normańskiego, wprowadzone do Anglii po podboju w 1066 roku. Jest to francuska nazwa lokalizacyjna od „Neuville” w Calvados lub „Neville” w Seine-Maritime w Normandii, oba tzw. neu (f)” nowy, z „ville”, osada. Nazwy lokalizacyjne były pierwotnie nadawane jako środek identyfikacji tym, którzy opuścili swoją wioskę lub miejsce pochodzenia, aby osiedlić się gdzie indziej. Anglo-normandzka rodzina Neville otrzymała nazwisko, gdy Robert FitzMaldred, który osiągnął pełnoletność w 1195 r., Poślubił dziedziczkę Henry'ego de Neville z Neuville w Calvados; ich syn był znany pod nazwiskiem matki.

Neville'owie stali się niezwykle potężni podczas Wojny Dwóch Róż, wspierając każdą z frakcji w różnych momentach; Richard Neville, hrabia Warwick (1428 - 1471), był nazywany „Królem”. Od tego czasu posiadali księstwo Bedford, markiz Montagu i hrabstwa Salisbury, Westmorland, Warwick, Kent i Northumberland. W ostatnich latach byli hrabiami i markizami Abergavenny. Herb nadany rodzinie jest czerwony, a na srebrnym saltire czerwona róża, herb wyjęty ze złotej korony książęcej, z właściwą głową byka. Motto „Ne vile velis” tłumaczy się jako „Niczego nie życz”. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Ralpha de Neuilla, datowanego na 1086 r., w Domesday Book, za panowania króla Wilhelma I, znanego jako „Zdobywca”, 1066–1087. Nazwiska stały się konieczne kiedy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Australia Australia
 4. Kanada Kanada
 5. Afryka Południowa Afryka Południowa
 6. Irlandia Irlandia
 7. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 8. Ghana Ghana
 9. Sri Lanka Sri Lanka
 10. Szkocja Szkocja
 11. Walia Walia
 12. Irlandia Północna Irlandia Północna

Nazwisko Neville. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska neville, a oprócz pierwotnych miejsc neville, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku neville.

Nazwisko Neville na świecie

Mobilność osób noszących nazwisko neville sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Neville

Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska neville są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska neville lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia neville.

Znaczące postacie o nazwisku Neville

Nazwisko takie jak neville może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku neville, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Neville i jego źródła bibliograficzne

Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska neville, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia neville, a także nazwisk ogólnie.

 1. Naville
 2. Neaville
 3. Neuville
 4. Nevill
 5. Newville
 6. Noville
 7. Neueville
 8. Neufville
 9. Nevele
 10. Nevell
 11. Nevil
 12. Nivelle
 13. Novelle
 14. Novillo
 15. Navilli
 16. Novilli
 17. Novill
 18. Newvill
 19. Neaveill
 20. Neble
 21. Nepple
 22. Nevala
 23. Nevel
 24. Nevola
 25. Newbill
 26. Newble
 27. Nible
 28. Nobile
 29. Novell
 30. Novella
 31. Novelli
 32. Novello
 33. Novelly
 34. Novielli
 35. Noviello
 36. Noviola
 37. Nuviala
 38. Nefle
 39. Nefele
 40. Navila
 41. Nebil
 42. Navil
 43. Navello
 44. Nabolle
 45. Nivello
 46. Nebiolo
 47. Nubile
 48. Nefil
 49. Nevali
 50. Neple