Pochodzenie nazwiska Mullenger

Nazwa ta wywodzi się od anglo-normańsko-francuskiego „moulin” lub „molinier” i pierwotnie była nadawana jako nazwa topograficzna osoby mieszkającej przy młynie lub jako nazwa zawodowa młynarza. Nazwisko jest po raz pierwszy odnotowane w drugiej połowie XIII wieku (patrz poniżej). Toponimia utworzona przez dodanie -er do niektórych cech topograficznych była powszechna od końca XIII wieku. „er” oznaczało „mieszkaniec w”. Po dołączeniu do nazwiska zawodowego „er” jest przyrostkiem agenta. W XVII wieku wprowadzono natrętne „q”, aby ułatwić wymowę – Francis Mullenger (1674, „The Hearth Tax Returns of Suffolk”).

31 marca 1782 roku John Mullenger został ochrzczony w St. Martin in the Fields Westminster. We współczesnym idiomie nazwa jest zapisywana Mullin (d) er, Mullinar, Mullinger i Mullenger. Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska rodowego to Sancheus Moliner, datowana na 1275 r. „The Hundred Rolls of Oxfordshire”, za panowania króla Edwarda I, Młota Szkotów, 1272–1307. Nazwiska stały się konieczne kiedy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Anglia Anglia
 2. Australia Australia
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Kanada Kanada
 5. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 6. Szkocja Szkocja
 7. Hiszpania Hiszpania
 8. Finlandia Finlandia
 9. Fidżi Fidżi
 10. Irlandia Irlandia
 11. Panama Panama

Nazwisko Mullenger. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska mullenger jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia mullenger. Badanie możliwych początków nazwiska mullenger pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko mullenger, są częścią tego ekscytującego badania.

Nazwisko Mullenger na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak mullenger stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że mullenger przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których mullenger jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku mullenger daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Mullenger

Historyczna podróż nazwiska mullenger można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko mullenger, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem mullenger, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja mullenger.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska mullenger, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia mullenger, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat mullenger i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Mullenger

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku mullenger, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku mullenger, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko mullenger zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku mullenger, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Mullenger i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska mullenger. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem mullenger, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka mullenger są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia mullenger, a także nazwisk ogólnie.

 1. Mullinger
 2. Mallinger
 3. Mellinger
 4. Millinger
 5. Mollinger
 6. Mullennex
 7. Mullinge
 8. Mailinger
 9. Meilinger
 10. Millingen
 11. Mulenga
 12. Mullenaux
 13. Mullenax
 14. Mullenix
 15. Mullennix
 16. Mullens
 17. Mullinex
 18. Mulling
 19. Mullings
 20. Mulinge
 21. Malenge
 22. Malenke
 23. Malensek
 24. Mallanes
 25. Mallench
 26. Mallenco
 27. Mallens
 28. Malling
 29. Melinge
 30. Melling
 31. Millanes
 32. Millang
 33. Millines
 34. Milling
 35. Millinga
 36. Millings
 37. Millones
 38. Molenes
 39. Molling
 40. Mulanga
 41. Mulhens
 42. Muling
 43. Mullanix
 44. Mulleneaux
 45. Mulliens
 46. Mullinax
 47. Mulliniks
 48. Mullinix
 49. Mullinnix
 50. Mullins