Pochodzenie nazwiska Midlar

Zarejestrowane jako Midel, Middle, Middell oraz mieszkalne Midlar i Middler, jest to anglo-szkockie nazwisko. Jeśli jest to język angielski, pochodzi z miejsca zwanego Middle w hrabstwie Salop lub Shropshire, albo z jednego z wielu miejsc w kraju, którego przedrostkiem jest Middle. Nazwa miejsca, a co za tym idzie nazwisko, dosłownie oznacza „w środku”, a wioska Middle została tak nazwana, ponieważ pierwotnie znajdowała się między dwiema rzekami. Oryginalna pisownia brzmiała „Myp leah” i jest podstawą nazwy miejscowości Middle, gdziekolwiek ją znaleziono.

Nazwiska lokalizacyjne są zwykle imionami „od”. To znaczy imiona nadawane ludziom po opuszczeniu przez nich pierwotnych domostw i przeniesieniu się w inne miejsce. Middler jest jednak Szkotem. Nadal ma charakter lokalizacyjny, ale pochodzi z Midlar, wioski w parafii Loechel-Cushnie w hrabstwie Aberdeenshire. Nazwisko, choć znane na całym świecie przez amerykańską artystkę Bette Middler, jest dość rzadkie. Pierwszym zapisem tego imienia w Szkocji jest Marjorie Midlar w 1613 r. W miejscu zwanym Raneistoune, które prawdopodobnie znajduje się w Aberdeenshire. Najwcześniejszym zapisem w jakiejkolwiek pisowni jest zapis Ricarda de Mide. To jest w stu zwojach właścicieli ziemskich z Oxfordshire w Anglii, w roku 1273.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

Nazwisko Midlar. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska midlar jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska midlar jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia midlar. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska midlar, a oprócz pierwotnych miejsc midlar, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku midlar.

Nazwisko Midlar na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska midlar. Jest powszechne, że nazwiska takie jak midlar stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko midlar sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Midlar

Kronika historyczna dotycząca midlar opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska midlar można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska midlar są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku midlar, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska midlar, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska midlar lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia midlar.

Znaczące postacie o nazwisku Midlar

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku midlar. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku midlar, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak midlar może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Midlar i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii midlar. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska midlar. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska midlar, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia midlar, a także nazwisk ogólnie.

 1. Medlar
 2. Midler
 3. Madler
 4. Medler
 5. Mydlarz
 6. Meitler
 7. Metler
 8. Middeler
 9. Mittler
 10. Mudaliar
 11. Moodliar
 12. Madalyr
 13. Mattler
 14. Meteler
 15. Mettler
 16. Mottler
 17. Muthler
 18. Mydlarski
 19. Motteler
 20. Mutelier
 21. Metallari
 22. Matelier
 23. Mathelier
 24. Meythaler
 25. Middlehurst
 26. Metelerkamp