Pochodzenie nazwiska Mcmanus

To wybitne irlandzkie nazwisko jest zangielizowaną formą starego gaelickiego Mac Maghnuis lub Mac Manus. Gaelicki przedrostek „mac” oznaczający „syn” oraz imię osobiste Manus, ostatecznie od łacińskiego „magnus” oznaczającego „wielki” i popularne wśród Normanów, którzy przyjęli je na cześć cesarza Karola Mange (742 - 814) ; Nazwa łacińska Carolus Magnus czyli Karol Wielki. Magnus był również popularnym imieniem skandynawskim, a Magnus Dobry, król Norwegii (zm. 1047), został nazwany na cześć cesarza Karola.

To właśnie Normanowie wprowadzili to imię osobiste do Irlandii, gdzie później przyjęło ono formę Manus. W Irlandii istnieją dwa główne septy M(a)cManus. Pierwszy pochodzi od niejakiego Maghnusa (zm. 1181), syna Turlougha O'Connora, Wielkiego Króla Irlandii (1119-1156). Należeli do Kilronan w hrabstwie Connacht w Roscommon. Druga rodzina, gałąź Maguires, wywodzi się od Magnusa, syna Donna Maguire'a, wodza Fermanagh, który zmarł w 1302 roku. Ta rodzina mieszkała nad brzegiem Lough Erne w hrabstwie Fermanagh i Belle Isle na tym jeziorze. Ballymacmanus na ich cześć. Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska rodowego to Hugh Mcmanus (małżeństwo z Mary Gawin), datowana na 1662 r., Derry Cathedral, Templemore, Derry, za panowania króla Karola 11 w Anglii, 1660 - 1685 Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Irlandia Irlandia
 4. Kanada Kanada
 5. Szkocja Szkocja
 6. Australia Australia
 7. Irlandia Północna Irlandia Północna
 8. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 9. Walia Walia
 10. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska
 11. Afryka Południowa Afryka Południowa
 12. Francja Francja

Nazwisko Mcmanus. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska mcmanus jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska mcmanus jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia mcmanus.

Nazwisko Mcmanus na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska mcmanus. Jest powszechne, że nazwiska takie jak mcmanus stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia Mcmanus

Kronika historyczna dotycząca mcmanus opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska mcmanus można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku mcmanus, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska mcmanus, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku Mcmanus

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku mcmanus. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku mcmanus, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych.

Nazwisko Mcmanus i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii mcmanus. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska mcmanus.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia mcmanus, a także nazwisk ogólnie.

 1. Macmanus
 2. Mcmanes
 3. Mcmanis
 4. Mcmannus
 5. Mcmanous
 6. Mcmains
 7. Mcman
 8. Mcmann
 9. Mcmannes
 10. Mcmannis
 11. Mcmeans
 12. Mcminns
 13. Mcmahan
 14. Mcmahen
 15. Mcmahon
 16. Mcmain
 17. Mcmanama
 18. Mcmanamy
 19. Mcmanemy
 20. Mcmanmon
 21. Mcmindes
 22. Mcminn
 23. Mcmunn
 24. Mcnames
 25. Mcnaney
 26. Mcnany
 27. Mosmans
 28. Mcmennum
 29. Mcmonies
 30. Macmahon
 31. Macminn
 32. Magnum
 33. Masmano
 34. Mcananey
 35. Mcanany
 36. Mcaneny
 37. Mccaman
 38. Mccamant
 39. Mccamon
 40. Mccannon
 41. Mcenaney
 42. Mcenany
 43. Mcgannon
 44. Mcmanaman
 45. Mcmanamon
 46. Mcmanaway
 47. Mcmanigal
 48. Mcmanigle
 49. Mcmanimon
 50. Mcmeen