Pochodzenie nazwiska Mckelloch

Nagrane w szerokim zakresie pisowni, które, jak się uważa, obejmują MacKelloch, MacKellough, MacCollough, McCollough, Coloe, Coloh, Collough, Kellough, Killough, Kiloe, Kilo i Killow, to nazwisko jest bardzo mylące. Ściśle mówiąc, może to być język szkocki, irlandzki i angielski, aw niektórych przypadkach w Irlandii prawdopodobnie wszystkie trzy! Ogólnie rzecz biorąc, dla większości posiadaczy nazw jest to prawdopodobnie język gaelicki, a na pewno, jeśli jest poprzedzony przez Mac lub Mc, prawie na pewno jest to odmiana pisowni MacCulloch, starej nazwy z Galloway.

Znaczenie neame to „Dzik”, od starożytnego słowa „cullach”. Jednak tam, gdzie nazwisko często traciło swój przedrostek, może pochodzić od Kelloe, angielskiego nazwiska z wioski w hrabstwie Durham. Nazwę tę wprowadzono do Irlandii od około 1640 roku w ramach planu zwiększenia protestanckiej populacji kraju. Przez stulecia, biorąc pod uwagę, że wykształcenie było prawie zerowe i niewielu potrafiło nawet przeliterować swoje imię, Kelloe przekształcił się w wiele form, jak powyżej, z których najbardziej popularne były prawdopodobnie gaelickie Kellough i Killough. Przykłady wczesnych zapisów w zachowanych księgach irlandzkich to Marie Kelogh, ochrzczona w kościele św. Jana Ewangelisty w Dublinie 6 lutego 1642 r., Anne Coloh, ochrzczona w kościele św. i Jane Killough, która została ochrzczona w Finvoy, w hrabstwie Antrim, dnia 31 sierpnia 1865 r.


Nazwisko Mckelloch. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska mckelloch jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska mckelloch jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia mckelloch. Badanie możliwych początków nazwiska mckelloch pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko mckelloch, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska mckelloch, a oprócz pierwotnych miejsc mckelloch, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku mckelloch. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia mckelloch.

Nazwisko Mckelloch na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska mckelloch. Jest powszechne, że nazwiska takie jak mckelloch stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że mckelloch przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których mckelloch jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku mckelloch daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko mckelloch sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Mckelloch

Kronika historyczna dotycząca mckelloch opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska mckelloch można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko mckelloch, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem mckelloch, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja mckelloch. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska mckelloch są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska mckelloch.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku mckelloch, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska mckelloch, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia mckelloch, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat mckelloch i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska mckelloch lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia mckelloch.

Znaczące postacie o nazwisku Mckelloch

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku mckelloch. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku mckelloch, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku mckelloch, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko mckelloch zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak mckelloch może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko mckelloch, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Mckelloch i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii mckelloch. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska mckelloch. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem mckelloch, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka mckelloch są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska mckelloch, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia mckelloch.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia mckelloch, a także nazwisk ogólnie.

 1. Mccolloch
 2. Mcculloch
 3. Macculloch
 4. Mccullock
 5. Mccullogh
 6. Mccullouch
 7. Mkallech
 8. Maculloch
 9. Makalich
 10. Mccallough
 11. Mccollough
 12. Mccullagh
 13. Mccullick
 14. Mccullough
 15. Mcelhose
 16. Mcgillick
 17. Michelich
 18. Mickelson
 19. Micklich
 20. Mikelson
 21. Mikelsone
 22. Miklich
 23. Mikolich
 24. Mikulich
 25. Mikellis
 26. Mikelsons
 27. Meselech
 28. Maglich
 29. Maslach
 30. Mccallson
 31. Mcclish
 32. Mcclough
 33. Mccoullough
 34. Mcculough
 35. Mcelligott
 36. Mcgillis
 37. Mcleish
 38. Mcwilson
 39. Michelson
 40. Mickels
 41. Mickelsen
 42. Micklos
 43. Miculich
 44. Mikels
 45. Mikhelson
 46. Mikkelson
 47. Miklos
 48. Mikolic
 49. Mikulec
 50. Mikulicz