Pochodzenie nazwiska Mcatamney

Ta najbardziej interesująca i niezwykła nazwa, która jest bardzo rzadka, jest synonimem „Timpany” w hrabstwie Derry, która sama w sobie jest zangielizowaną wersją gaelickiego „Mac an Tiompanaigh”, co oznacza „syn (Mac) Tympanisty”, z „tiompanach”, grający na instrumencie muzycznym, zwanym timpanem. Wczesne anglicyzacje tego imienia to „Mac Tympane” i „Mac Itempanye”, imiona szesnastowiecznych rodzin mieszkających z O'Preys i dzikusami w Ards, hrabstwo Down. Skrócona forma „Tumpane” znajduje się teraz w North Tipperary.

Tempany i Tenpenny to dwie nowoczesne formy Timpany, która sama w sobie jest nazwą County Down. Nazwa została prawdopodobnie wprowadzona do Anglii przez irlandzkich imigrantów poszukujących pracy, zwłaszcza podczas Wielkiego Głodu w latach 1845-1847. James Mc Atamoney poślubił Jane McAlister 24 czerwca 1845 r. w Templecorran w Antrim, a Elizabeth McTamney poślubiła Williama McAteera 9 kwietnia 1863 r. w Bellaghy w parafii Ballyscullion w Londonderry. Patrick McAtamney został ochrzczony w Maghera, Londonderry, 5 kwietnia 1867 roku. Pierwsza pisownia nazwiska rodowego to Joshua i Elizabeth Mc Tommony, datowana na listopad 1751 roku, chrzest świadka w Donaghmore, Tyrone, Irlandia, podczas panowanie króla Jerzego 11, „Ostatni król wojownik”, 1727 - 1760. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Irlandia Północna Irlandia Północna
 2. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Anglia Anglia
 5. Australia Australia
 6. Szkocja Szkocja
 7. Kanada Kanada
 8. Irlandia Irlandia
 9. Walia Walia
 10. Francja Francja
 11. Japonia Japonia
 12. Katar Katar

Nazwisko Mcatamney. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska mcatamney jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska mcatamney jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia mcatamney. Badanie możliwych początków nazwiska mcatamney pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko mcatamney, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska mcatamney, a oprócz pierwotnych miejsc mcatamney, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku mcatamney.

Nazwisko Mcatamney na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska mcatamney. Jest powszechne, że nazwiska takie jak mcatamney stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że mcatamney przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których mcatamney jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku mcatamney daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko mcatamney sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Mcatamney

Kronika historyczna dotycząca mcatamney opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska mcatamney można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko mcatamney, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem mcatamney, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja mcatamney. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska mcatamney są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku mcatamney, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska mcatamney, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia mcatamney, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat mcatamney i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska mcatamney lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia mcatamney.

Znaczące postacie o nazwisku Mcatamney

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku mcatamney. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku mcatamney, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku mcatamney, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko mcatamney zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak mcatamney może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku mcatamney, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Mcatamney i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii mcatamney. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska mcatamney. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem mcatamney, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka mcatamney są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska mcatamney, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia mcatamney, a także nazwisk ogólnie.

 1. Mctamney
 2. Mccadney
 3. Macatangay
 4. Mastany
 5. Mcadam
 6. Mcadams
 7. Mcdanel
 8. Mcdannel
 9. Mcdowney
 10. Mostany
 11. Mustaine
 12. Mctominay
 13. Mcketney
 14. Macadam
 15. Macadams
 16. Machtemes
 17. Magtanon
 18. Mastaing
 19. Mastan
 20. Mastny
 21. Maxtone
 22. Mcadden
 23. Mcaden
 24. Mccadden
 25. Mccaden
 26. Mcdanal
 27. Mcdaneld
 28. Mcdaniel
 29. Mcdannell
 30. Mcdonel
 31. Mcdonnel
 32. Mchatten
 33. Mchatton
 34. Mestanza
 35. Muktan
 36. Mustain
 37. Mustienes
 38. Mustone
 39. Mustonen
 40. Moktan
 41. Majteny
 42. Mustang
 43. Machtoune
 44. Macadan
 45. Mastinez
 46. Maasdamme
 47. Mechtemel
 48. Macdaniel
 49. Macdonell
 50. Magadan