Pochodzenie nazwiska Ludlam

To interesujące i niezwykłe nazwisko jest pochodzenia anglosaskiego i pochodzi z „zaginionego” miejsca, które prawdopodobnie znajdowało się w Derbyshire, ze względu na dużą liczbę nagrań w tym hrabstwie. Nazwa miejsca pochodzi od staroangielskiej nazwy rzeki „Hlude” sprzed VII wieku, od staroangielskiego „hlud”, głośnego, ryczącego i staroangielskiego „ham (m)”, water-meadow, a zatem water-meadow przez rzeka Hlude. Szacuje się, że od około 1100 roku w Wielkiej Brytanii zniknęło około siedmiu do dziesięciu tysięcy wiosek i przysiółków z powodu takich klęsk żywiołowych, jak czarna śmierć z 1348 roku, w której zginęło osiem osób, lub z powodu powszechnej praktyki „kasowania” duże obszary ziemi na pastwiska dla owiec w okresie rozkwitu handlu wełną w XIV i XV wieku.

Współczesne nazwisko można znaleźć jako Ludlam, Ludlamme, Ludlom i Ludlem. Wśród nagrań z Derbyshire są chrzciny Jana, syna Thomasa Ludlama, 17 lipca 1631 w Pinxton i Antoniego, syna Anthony'ego Ludlama, 6 listopada 1653 w Matlock. Francis Ludlam poślubił Mary Buxton 4 lutego 1657 roku w Youlgreave. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska to Robertus Ludlamme (chrzest), datowana na 17 lutego 1569 r., North Wingfield, Derbyshire, za panowania królowej Elżbiety I, znanej jako „Dobra Królowa Bess”, 1558-1603 Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Anglia Anglia
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 4. Kanada Kanada
 5. Australia Australia
 6. Walia Walia
 7. Afryka Południowa Afryka Południowa
 8. Szkocja Szkocja
 9. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie
 10. Francja Francja
 11. Jersey Jersey
 12. Szwajcaria Szwajcaria

Nazwisko Ludlam. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska ludlam jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko ludlam, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska ludlam, a oprócz pierwotnych miejsc ludlam, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku ludlam. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia ludlam.

Nazwisko Ludlam na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska ludlam. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku ludlam daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko ludlam sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Ludlam

Kronika historyczna dotycząca ludlam opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem ludlam, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja ludlam. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska ludlam są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska ludlam.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku ludlam, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat ludlam i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska ludlam lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia ludlam.

Znaczące postacie o nazwisku Ludlam

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku ludlam. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko ludlam zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak ludlam może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko ludlam, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Ludlam i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii ludlam. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka ludlam są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska ludlam, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia ludlam.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia ludlam, a także nazwisk ogólnie.

 1. Ludlum
 2. Ludlom
 3. Ludlem
 4. Letland
 5. Leidholm
 6. Laudelino
 7. Laudelina
 8. Litalien
 9. Littleman
 10. Litulumar
 11. Littlemore
 12. L'italien
 13. Lloyd-williams