Pochodzenie nazwiska Lockett

To interesujące nazwisko ma wczesnośredniowieczne angielskie pochodzenie i jest zdrobnieniem męskiego imienia Luke, wywodzącego się z łacińskiego „Lucas” lub greckiego „Loucas”, co tłumaczy się jako „człowiek z Lucanii”. Lucania była regionem południowo-wschodnich Włoch, który prawdopodobnie został pierwotnie nazwany dialektem kursywy ze słowem oznaczającym „jasny”, „lśniący”. Św. Łukasz Ewangelista jest patronem lekarzy, a także malarzy, a imię to często nadawał synowi rzemieślnik. Imię to pojawiło się w XII wieku jako „Lucas”, ale wiek później utrwaliło się w angielskiej formie „Luke”.

Istnieje wiele nazwisk utworzonych z „Luke”, „Lucas” i ich zdrobnień, od Luke, Luck i Look po Luckett, Lucock i Lukin. Rodzina o nazwie Lockett istnieje w Cheshire od ponad 600 lat. Henry Loket, nazwany w akcie z 1348 r., posiadał ziemię w Withington, a od XVI wieku rodzina posiadała ziemię w Sweltenham. 12 kwietnia 1562 roku Robert Lockett poślubił Johana Cowleya w kościele św. Leonarda w Eastcheap w Londynie, a Thomas Lockett poślubił Mary Masy 21 grudnia 1587 roku w kościele św. Botolpha w Bishopsgate w Londynie. Herb nadany rodzinie Lockett jest złoty, z czerwonym szewronem między trzema głowami jelenia, które zostały prawidłowo przejęte, przy czym herb jest głową jelenia (jak w Arms). Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska rodowego to Eudo Loket, datowana na 1275 r., W „Hundred Rolls of Norfolk”, za panowania króla Edwarda I, znanego jako „Młot Szkotów”, 1272 - 1307. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Australia Australia
 4. Kanada Kanada
 5. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 6. Argentyna Argentyna
 7. Afryka Południowa Afryka Południowa
 8. Walia Walia
 9. Liberia Liberia
 10. Szkocja Szkocja
 11. Francja Francja
 12. Wyspa Man Wyspa Man

Nazwisko Lockett. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska lockett jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska lockett jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia lockett. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko lockett, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska lockett, a oprócz pierwotnych miejsc lockett, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku lockett.

Nazwisko Lockett na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska lockett. Jest powszechne, że nazwiska takie jak lockett stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku lockett daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko lockett sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Lockett

Kronika historyczna dotycząca lockett opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska lockett można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem lockett, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja lockett. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska lockett są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku lockett, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska lockett, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat lockett i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska lockett lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia lockett.

Znaczące postacie o nazwisku Lockett

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku lockett. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku lockett, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko lockett zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak lockett może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku lockett, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Lockett i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii lockett. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska lockett. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka lockett są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska lockett, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia lockett, a także nazwisk ogólnie.

 1. Locket
 2. Lockette
 3. Luckett
 4. Lochet
 5. Lossett
 6. Luckette
 7. Lycett
 8. Lucket
 9. Licett
 10. Lacheta
 11. Lajuett
 12. Leceta
 13. Legett
 14. Leggett
 15. Liggett
 16. Locati
 17. Locht
 18. Lochte
 19. Lockhead
 20. Locquet
 21. Loct
 22. Loest
 23. Lohest
 24. Lokuta
 25. Loquet
 26. Loskot
 27. Loukota
 28. Lozet
 29. Lozetti
 30. Luchet
 31. Luchetta
 32. Luchetti
 33. Lucietti
 34. Luceta
 35. Licetti
 36. Licet
 37. Lissett
 38. Liceth
 39. Lucette
 40. Lisett
 41. Lokot
 42. Luketo
 43. Luciete
 44. Loget
 45. Lokato
 46. Locita
 47. Lochead
 48. Lachat
 49. Lachut
 50. Laget