Pochodzenie nazwiska Leel

To znane od dawna nazwisko należy do tej pokaźnej grupy wczesnych nazwisk europejskich, które stopniowo powstawały z nawykowego używania przezwisk. Pseudonimy te były pierwotnie nadawane w odniesieniu do różnych cech osobistych, takich jak cechy fizyczne lub osobliwości oraz cechy psychiczne i moralne. W tym przypadku pochodzenie pochodzi od średnioangielskiego „lele”, które samo pochodzi od starofrancuskiego „leial”, lojalny, godny zaufania, używany do określenia lojalnego osobistego, wiernego obowiązkom.

Ostatecznym źródłem tego słowa jest łacińskie „legalis”, od „lex”, prawo, obowiązek. Nazwisko zostało wprowadzone do Wielkiej Brytanii w latach następujących po podboju Normanów (1066) i po raz pierwszy pojawia się w zapisach jako „Leleman” - William Leleman (Subsidy Rolls of Yorkshire, 1297). We współczesnym idiomie nazwisko jest różnie zapisywane: Leal (e), Leel (e), Leil, Leall (e) i Leile. 2 września 1576 Elżbieta, córka Henrye Leell, została ochrzczona w Kingston upon Thames w hrabstwie Surrey, a 1 listopada 1729 r. w Arreton na wyspie Wight w hrabstwie Hampshire odbył się ślub Mary Leal z Williamem Dore. Herb nadany rodzinie Leal to czerwona tarcza z sześcioma srebrnymi półksiężycami, trzema, dwoma i jednym, zagięciem gobonizowanym złotem i lazurem. Berło splecione z wężem między dwoma skrzydłami, wszystkie właściwe wyłaniające się z książęcej korony, tworzy herb. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Andrew Leala, skarbnika kościoła Aberdeen, datowanego na 1479 r. 1488. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Indie Indie
 2. Sri Lanka Sri Lanka
 3. Egipt Egipt
 4. Szkocja Szkocja
 5. Kanada Kanada
 6. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 7. Kenia Kenia
 8. Anglia Anglia
 9. Australia Australia
 10. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie
 11. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska
 12. Kambodża Kambodża

Nazwisko Leel. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia leel.

Nazwisko Leel na świecie

Historia Leel

W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska leel.

Znaczące postacie o nazwisku Leel

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko leel, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku leel, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Leel i jego źródła bibliograficzne

Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia leel.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia leel, a także nazwisk ogólnie.

 1. Lael
 2. Leal
 3. Lehl
 4. Lell
 5. Liel
 6. Loel
 7. Lel
 8. Leela
 9. Lehel
 10. Leele
 11. Lahl
 12. Lail
 13. Lal
 14. Lall
 15. Layel
 16. Leale
 17. Leali
 18. Leall
 19. Leili
 20. Lela
 21. Lele
 22. Lelea
 23. Leleu
 24. Leley
 25. Leli
 26. Lella
 27. Lelle
 28. Lelli
 29. Lello
 30. Lelly
 31. Lelo
 32. Lely
 33. Leoli
 34. Lial
 35. Lill
 36. Lleal
 37. Lloel
 38. Lluel
 39. Loll
 40. Lowel
 41. Lual
 42. Lul
 43. Lull
 44. Lyal
 45. Lyell
 46. Lol
 47. Leyla
 48. Leila
 49. Lelei
 50. Lil