Pochodzenie nazwiska Latino

Powinien wywodzić się od łacińskiego cognomen Latinus (łac. „rodzimy lub pochodzący z Lacjum”), wspomnianego na przykład przez Wergiliusza w Eneidzie: „... Rex arua Latinus et urbes - iam senior longa placidas in pace regebat…” , nazwisko to występowało już w Toskanii w średniowieczu, przypomnijmy sobie Brunetto Latini (1220-1295) wspomnianego przez Dantego w Boskiej Komedii w grupie sodomitów.

Łacińskie nazwisko, typowe dla południa, ma rodowody na Sycylii, w Salento, w Gargano iw rejonie Isernia.

 1. Włochy Włochy
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Nikaragua Nikaragua
 4. Argentyna Argentyna
 5. Maroko Maroko
 6. Kanada Kanada
 7. Kostaryka Kostaryka
 8. Portugalia Portugalia
 9. Kolumbia Kolumbia
 10. Brazylia Brazylia
 11. Szwajcaria Szwajcaria
 12. Meksyk Meksyk

Nazwisko Latino. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska latino jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia latino. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko latino, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia latino.

Nazwisko Latino na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak latino stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku latino daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Latino

Historyczna podróż nazwiska latino można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem latino, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja latino. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska latino.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska latino, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat latino i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Latino

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku latino, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko latino zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko latino, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Latino i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska latino. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka latino są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia latino.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia latino, a także nazwisk ogólnie.

 1. Ladino
 2. Latiano
 3. Latin
 4. Latina
 5. Latini
 6. Latno
 7. Lutino
 8. Ladin
 9. Latane
 10. Laten
 11. Latinne
 12. Laton
 13. Latona
 14. Latone
 15. Latoni
 16. Lattin
 17. Letano
 18. Lotina
 19. Lutin
 20. Latiana
 21. Latan
 22. Litano
 23. Laudino
 24. Ladine
 25. Latiani
 26. Ladini
 27. Latnoi
 28. Latni
 29. Latonio
 30. Liotino
 31. Latim
 32. Lotin
 33. Latyn
 34. Ladina
 35. Laitano
 36. Ladno
 37. Llatin
 38. Laden
 39. Ladena
 40. Ladiane
 41. Ladon
 42. Latem
 43. Latham
 44. Lathan
 45. Lathem
 46. Lathen
 47. Lathim
 48. Lathom
 49. Lathon
 50. Lathum