Pochodzenie nazwiska Larratt

Zarejestrowane jako Lared, Larrad, Larat, Larratt i Lorait, to niezwykłe nazwisko jest angielskie i francuskie, ale ostatecznie pochodzenia rzymskiego. Jest to jeden z wielu wariantów męskiego imienia Laurence i jego żeńskiego odpowiednika Laura. Często zapisywana jako Lorens w okresie średniowiecza, nazwa ta oznacza „z Laurentum”, miasta we Włoszech zwanego na cześć drzew laurowych. Popularność tego imienia w Europie była w dużej mierze zasługą św. Wawrzyńca, rzymskiego męczennika z III wieku; ale było rzadkie w Anglii przed podbojem Normanów w 1066 roku.

Laura z tego samego źródła jest także symbolem zwycięstwa i natchnienia poetyckiego, a najbardziej znanym nosicielem tego imienia jest dama, do której Petrarka skierował swoje sonety około 1327 r. Nazwisko to występuje w angielskich księgach kościelnych z 1535 r. to Elizabeth Larrat ochrzczona w St. Dunstan's Stepney w 1572 r. Herb nadany rodzinie ma herb tarczy podzielony na bladosrebrne i złote, niebieski szewron między trzema czarnymi escallopami w srebrnej części; oraz czerwony szewron z dwoma czarnymi martlekami na czele i zieloną sosną u podstawy, na złotej części. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Johna Larensa z Suffolk w 1268 r., za panowania króla Henryka 111, 1216 - 1272. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatki osobiste. W Anglii nazywano to czasem podatkiem pogłównym. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Kanada Kanada
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Anglia Anglia
 4. Australia Australia
 5. Afryka Południowa Afryka Południowa
 6. Tajwan Tajwan
 7. Filipiny Filipiny
 8. Rosja Rosja

Nazwisko Larratt. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Badanie możliwych początków nazwiska larratt pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia larratt.

Nazwisko Larratt na świecie

Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że larratt przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których larratt jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące.

Historia Larratt

Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko larratt, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska larratt.

Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia larratt, mogą ulec zmianie.

Znaczące postacie o nazwisku Larratt

Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku larratt, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko larratt, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku larratt, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Larratt i jego źródła bibliograficzne

Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem larratt, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia larratt.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia larratt, a także nazwisk ogólnie.

 1. Larrate
 2. Larrat
 3. Laratta
 4. Larrad
 5. Larrada
 6. Larratea
 7. Larreta
 8. Larriet
 9. Larriut
 10. Larrota
 11. Laurett
 12. Laurato
 13. Laurati
 14. Larret
 15. Lahart
 16. Lairado
 17. Lairet
 18. Larite
 19. Larot
 20. Laroute
 21. Larrayad
 22. Larred
 23. Larrieta
 24. Larroda
 25. Larrode
 26. Lart
 27. Laureati
 28. Lauret
 29. Laureta
 30. Lauretta
 31. Lauretti
 32. Laurita
 33. Lauriti
 34. Laurito
 35. Layret
 36. Learreta
 37. Lerata
 38. Lerate
 39. Le rat
 40. Lorato
 41. Lorett
 42. Lurat
 43. Lurati
 44. Laruta
 45. Larriety
 46. Larweth
 47. Laureti
 48. Leorato
 49. Lauretto
 50. Laerte