Pochodzenie nazwiska Kornas

Nagrane w wielu pisowniach i występujące w różnych formach w większości krajów Europy, jest to nazwisko pochodzenia germańskiego. Te pisownie obejmują Korn, Korne, Kornes, Korner (Niemcy), Kornas, Korns, Kornlichuk (Czechy i Ukraina), Korniak (Litwa), Kornilov (Rosja) i wiele innych, szczególnie XVIII-wiecznych związków ozdobnych, takich jak Kornberg (góra kukurydzy) , Korngruen (zielona kukurydza) i Kornweiss (biała kukurydza). Wywodzi się od słowa „korn” sprzed VII wieku i jako takie ma zwykle charakter zawodowy.

W swoim pierwotnym stanie opisywał kupca lub handlarza zbożem. Nazwisko jest często mylone z i rzeczywiście czasami ma taką samą pisownię jak Corn lub Corne. To anglo-francuskie nazwisko, które nie ma nic wspólnego z kukurydzą jako ziarnem, ale pochodzi od słowa „corne”. To opisuje wczesnego muzyka, zwłaszcza kornecistę. Zachowane księgi metrykalne z dawnej Europy Wschodniej są bardzo ubogie, dlatego też wszystkie przykłady dla tego imienia pochodzą z doskonałych ksiąg niemieckich. Te przykłady to Bentz Korn z Pforzheim w 1352 r., Haintz Cornai z Oberstdorfu w 1361 r. I Martin Kornes z Biberach w 1508 r.

 1. Polska Polska
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Niemcy Niemcy
 4. Ukraina Ukraina
 5. Republika Czeska Republika Czeska
 6. Kanada Kanada
 7. Anglia Anglia
 8. Katar Katar
 9. Austria Austria
 10. Belgia Belgia
 11. Norwegia Norwegia
 12. Australia Australia

Nazwisko Kornas. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska kornas jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska kornas jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia kornas.

Nazwisko Kornas na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska kornas. Jest powszechne, że nazwiska takie jak kornas stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia Kornas

Kronika historyczna dotycząca kornas opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska kornas można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku kornas, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska kornas, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku Kornas

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku kornas. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku kornas, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych.

Nazwisko Kornas i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii kornas. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska kornas.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia kornas, a także nazwisk ogólnie.

 1. Karnas
 2. Kornak
 3. Korns
 4. Kornaus
 5. Kornes
 6. Karnes
 7. Karnis
 8. Karns
 9. Kernes
 10. Kerns
 11. Kormos
 12. Kornack
 13. Kornhaus
 14. Kurns
 15. Kermas
 16. Kurnaz
 17. Kornij
 18. Karunas
 19. Kormaz
 20. Karins
 21. Karnik
 22. Karnish
 23. Karons
 24. Kearnes
 25. Kearns
 26. Keirns
 27. Kerans
 28. Kerens
 29. Kerins
 30. Kermes
 31. Koranek
 32. Korenek
 33. Korinek
 34. Korinko
 35. Kornacki
 36. Kornegay
 37. Kornick
 38. Koronka
 39. Krams
 40. Kranis
 41. Krans
 42. Krems
 43. Krings
 44. Krones
 45. Kurnik
 46. Kronos
 47. Krnc
 48. Kernjus
 49. Karngar
 50. Karnga