Pochodzenie nazwiska Kibbye

To interesujące nazwisko z wariantami pisowni Kibby, Kibbye, Kybbye, Kibbee, Kibbe itp. Jest dialektalnym wariantem nazwy lokalizacyjnej z dowolnego z licznych miejsc w północnej Anglii zwanych Kirby, wywodzących się ze staronordyckiego „kirkja” oznaczającego „kościół " plus "byr" "rozliczenie". Nazwisko pochodzi z połowy XVI wieku (patrz poniżej). Zapisy kościelne obejmują Henrie, syna Jana i Jone Kebbey, który został ochrzczony 6 czerwca 1624 w St.

James Garlickhithe, Londyn. Joseph, syn Johna i Elizy Kibbey, został ochrzczony w St. Giles, Cripplegate, Londyn, 18 października 1702 roku. W średniowieczu, kiedy ludzie coraz częściej migrowali z miejsca urodzenia w poszukiwaniu pracy dalej, rozwinął się zwyczaj, że przyjąłby nazwę miejsca jako środek identyfikacji. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od małżeństwa Edwarda Kibby'ego z Ellen Goffe, datowanego na 1556 r. W kościele św. Piotra w Cornhill w Londynie, za panowania królowej Marii, znanej jako „Blood Mary” , 1553 - 1558. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.


Nazwisko Kibbye. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska kibbye jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród.

Nazwisko Kibbye na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska kibbye.

Historia Kibbye

Kronika historyczna dotycząca kibbye opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku kibbye, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych.

Znaczące postacie o nazwisku Kibbye

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku kibbye.

Nazwisko Kibbye i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii kibbye.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia kibbye, a także nazwisk ogólnie.

 1. Kibbe
 2. Kibbee
 3. Kibbie
 4. Kibby
 5. Kibuye
 6. Kibbey
 7. Kibe
 8. Kibwe
 9. Kobbe
 10. Kabuye
 11. Kabay
 12. Kabba
 13. Kabbou
 14. Kabe
 15. Kabeya
 16. Kabuya
 17. Kabwe
 18. Kebbeh
 19. Kebe
 20. Kibou
 21. Kiefe
 22. Kiepe
 23. Kiffe
 24. Kipe
 25. Kobb
 26. Kobe
 27. Kobie
 28. Koby
 29. Koebbe
 30. Kube
 31. Kubie
 32. Kuby
 33. Kebba
 34. Kibi
 35. Kyobe
 36. Kiba
 37. Kabbah
 38. Kivuyo
 39. Kibawa
 40. Kabue
 41. Kabey
 42. Kiabou
 43. Kiboi
 44. Kapiye
 45. Kubayi
 46. Kib
 47. Kiavue
 48. Kibaa
 49. Kiape
 50. Kibo