Pochodzenie nazwiska Kettlewell

To interesujące nazwisko jest pochodzenia anglosaskiego i jest nazwą lokalizacyjną albo od miejsca zwanego tak w West Riding of Yorkshire, albo od Kettlewell, wioski na północny zachód od St. Albans w Hertfordshire. Dawne miejsce, odnotowane jako „Chetelewelle” w Domesday Book z 1086 r., jako „Keteluella” w Yorkshire Charters, datowane na 1173 r., oraz jako „Ketelwell” w 1222 Feet of Fines dla tego hrabstwa, było tak zwane ze skandynawskiej formy staroangielski „cetel” sprzed VII wieku, głęboka dolina, ze studnią (a)”, źródło, strumień.

To ostatnie miejsce ma również „cetel-wella” jako elementy nazewnictwa. Nazwiska lokacyjne nadawane były pierwotnie miejscowym właścicielom ziemskim i panom dworskim, a zwłaszcza tym dawnym mieszkańcom, którzy opuścili swoje rodzinne strony, aby zamieszkać i pracować w innym rejonie. Wczesne przykłady nazwiska to John Ketelwel i Alessander Katelwell, odnotowani w 1379 Poll Tax Returns Records of Yorkshire. 5 stycznia 1563 roku Joseph Kettlewell i Margaret Sandeman pobrali się w Settrington, Yorkshire, a 12 czerwca 1565 roku John Kettlewell poślubił Elizabeth Bellingham w Chipping Barnet, Hertfordshire. Znani nosiciele tego imienia to John Kettlewell (1653 - 1695), pisarz religijny i wykładowca Lincoln College w Oksfordzie, gdzie uzyskał tytuł magistra w 1677 r., oraz Samuel Kettlewell (1822 - 1839), licencjat z teologii, Durham, 1848, MA, 1860 i DD, 1892. Jego publikacje obejmują prace nad Tomaszem a Kempis i inne pisma teologiczne. Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska pochodzi od Stephena de Ketelwelle, datowanego na 1272 r., W „Records of Yorkshire”, za panowania króla Edwarda I, znanego jako „Młot Szkotów”, 1272 - 1307. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Anglia Anglia
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Kanada Kanada
 4. Australia Australia
 5. Szkocja Szkocja
 6. Afryka Południowa Afryka Południowa
 7. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 8. Walia Walia
 9. Zjednoczone Emiraty Arabskie Zjednoczone Emiraty Arabskie
 10. Francja Francja
 11. Grecja Grecja
 12. Meksyk Meksyk

Nazwisko Kettlewell. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska kettlewell jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia kettlewell. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko kettlewell, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia kettlewell.

Nazwisko Kettlewell na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak kettlewell stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku kettlewell daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Kettlewell

Historyczna podróż nazwiska kettlewell można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem kettlewell, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja kettlewell. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska kettlewell.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska kettlewell, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat kettlewell i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Kettlewell

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku kettlewell, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko kettlewell zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko kettlewell, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Kettlewell i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska kettlewell. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka kettlewell są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia kettlewell.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia kettlewell, a także nazwisk ogólnie.