Pochodzenie nazwiska Kelemen

To interesujące nazwisko, z ponad setką różnych pisowni, od Clemens, Clemons i Climance, po Clemitt, Klima i Klimkiewicz, wywodzi się od rzymskiego (łac.) „Clemens” oznaczającego „miłosierny”. Wczesny święty, który był uczniem św. Pawła, nosił to imię i zostało ono wybrane przez wielu wczesnych papieży, nie mniej niż jedenastu Klemensów zostało wybranych do roku 1046. Chociaż było to głównie imię męskie, nie ma wątpliwości, że wielu imion pochodzi od żeńskiego „Clementia”, oznaczającego miłosierdzie.

Nazwiska pochodzące od imion żeńskich, a konkretnie kobiet właścicielek ziemskich z okresu średniowiecza, są dość popularne i obejmują formy Marii, Joanny i Elżbiety. Z tym nazwiskiem najwcześniejsze zachowane zapisy pochodzą z Anglii, pierwszego kraju na świecie, który przyjął dziedziczne nazwiska. Przykłady obejmują Clemensa Monachusa, mnicha Clememta, w 1152 rejestrze opactwa św. z hrabstwa Huntingdonshire i Robert Clymant w Sussex w 1327 r., podczas gdy w Niemczech Leonard Klement został odnotowany w statucie miasta Ulm w 1482 r. Uważa się, że pierwsza pisownia nazwiska rodowego w dowolnym miejscu pochodzi od Williama Klemensa, datowany na 1150 r., w rejestrze templariuszy z Oxfordshire, za panowania króla Anglii Henryka XI. Był znany jako „budowniczy kościoła” i panował od 1154 do 1189 roku. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Węgry Węgry
 2. Rumunia Rumunia
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Ukraina Ukraina
 5. Słowacja Słowacja
 6. Serbia Serbia
 7. Kanada Kanada
 8. Chorwacja Chorwacja
 9. Austria Austria
 10. Niemcy Niemcy
 11. Szwajcaria Szwajcaria
 12. Anglia Anglia

Nazwisko Kelemen. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska kelemen jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia kelemen.

Nazwisko Kelemen na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak kelemen stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia Kelemen

Historyczna podróż nazwiska kelemen można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska kelemen, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku Kelemen

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku kelemen, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych.

Nazwisko Kelemen i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska kelemen.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia kelemen, a także nazwisk ogólnie.

 1. Keleman
 2. Klemen
 3. Kalemen
 4. Kelmen
 5. Kelleman
 6. Kellman
 7. Kelman
 8. Kleman
 9. Klemens
 10. Klement
 11. Klemenz
 12. Klemin
 13. Klemmen
 14. Klemenc
 15. Kelmin
 16. Koeleman
 17. Kallemeyn
 18. Kallman
 19. Kalman
 20. Kalmon
 21. Keilman
 22. Kelmendi
 23. Kielman
 24. Kilenin
 25. Killman
 26. Killmon
 27. Kilman
 28. Kilmon
 29. Kjellman
 30. Klaman
 31. Kleeman
 32. Kleiman
 33. Kleinen
 34. Klemann
 35. Klements
 36. Kleyman
 37. Klieman
 38. Kliman
 39. Kliment
 40. Kloman
 41. Kollman
 42. Kolman
 43. Kulemann
 44. Kullman
 45. Kulman
 46. Kylman
 47. Klemine
 48. Kellyman
 49. Kaliman
 50. Klemenko