Pochodzenie nazwiska Hourahan

Prawidłowo pisane O'Hanrahan, O'Hourihane, O'Hourahan i inni, ale bardziej popularnie spotykane jako Hanrahan, Hourahan, Hourihan, Hourihane i Handrahan, jest to nazwisko pochodzenia starożytnego sprzed X wieku. Pochodzi od gaelickiego O'hAnradain, które uważa się za tłumaczone jako „potomek wojownika”, co bez wątpienia pomogło klanowi zdobyć popularność na całym świecie. Zdecydowana większość irlandzkich nazwisk pochodzi od pseudonimu nadanego pierwotnemu wodzowi. Czasami, jak w przypadku tej nazwy, jest komplementarna, ale częściej jest przynajmniej solidna i często „osobista” do takiego poziomu, że trudno zrozumieć, dlaczego pierwotny posiadacz miałby ją w ogóle zaakceptować.

Na przykład słynny klan Kennedych interpretował znaczenie swojego imienia w różny sposób, ale dosłowne tłumaczenie to „brzydka głowa”. Mówi się, że ta rodzina posiadaczy imion pochodziła z obszaru znanego jako West Cork, gdzie w starożytności byli erenaghami Rossa. „Erenagh” oznaczało pozycję statusową polegającą na tym, że osoby te ponosiły dziedziczną odpowiedzialność za ziemie kościelne i majątek na danym obszarze. Nic dziwnego, że ta pozycja była jedną z jakiejś znacznej władzy i mecenatu. Inwazja na Irlandię w 1169 r. zmieniła tę pozycję i z czasem wielu erenaghów straciło swoje ziemie w wyniku buntów i wojen, które przetoczyły się przez kraj. Przykłady zapisu nazwiska obejmują (według standardów irlandzkich) bardzo wczesne nagranie Thady'ego Hanrahana, syna Johna Hanrahana, ochrzczonego w kościele St Michans w Dublinie, 24 sierpnia 1682 r., a później Daniela Hourihane'a w Drimoleague, hrabstwo Cork, 5 grudnia 1682 r.


Nazwisko Hourahan. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia hourahan.

Nazwisko Hourahan na świecie

Historia Hourahan

W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska hourahan.

Znaczące postacie o nazwisku Hourahan

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko hourahan, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku hourahan, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Hourahan i jego źródła bibliograficzne

Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia hourahan.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia hourahan, a także nazwisk ogólnie.

 1. Hourihan
 2. Horihan
 3. Hourihane
 4. Harhan
 5. Horain
 6. Horan
 7. Hourani
 8. Hourma
 9. Hoaran
 10. Hurran
 11. Haran
 12. Harana
 13. Harhun
 14. Harian
 15. Haroian
 16. Haroyan
 17. Harran
 18. Heran
 19. Herham
 20. Herian
 21. Herran
 22. Hoorn
 23. Horaim
 24. Horen
 25. Horin
 26. Horion
 27. Horma
 28. Horn
 29. Horna
 30. Hornau
 31. Hornea
 32. Horon
 33. Horron
 34. Howren
 35. Hurn
 36. Huron
 37. Hurren
 38. Huryn
 39. Haoran
 40. Hiurma
 41. Horona
 42. Hayryan
 43. Hareyan
 44. Haurin
 45. Hayriyan
 46. Hayroyan
 47. Hawran
 48. Herain
 49. Hoeren
 50. Hurin