Pochodzenie nazwiska Glen

Ta nazwa jest pochodzenia lokalizacyjnego albo z ziem Glen w parafii Traquair, Peeblesshire, Szkocja, albo z Glen w Leicestershire. Ten ostatni został po raz pierwszy odnotowany jako „aet Glenn” w „The Anglo-Saxon Chronicle” z 849 r., A jako Glen w Domesday Book z 1086 r. Nazwa pochodzi od brytyjskiego „glenno”, oznaczającego dolinę. „Brytyjski” w tym przypadku odnosi się do wymarłego języka celtyckiego starożytnych Brytyjczyków. Szkocki „Glen” jest tak zwany od starogaelickiego „gleann”, co oznacza również „dolinę”.

Nazwisko zostało po raz pierwszy odnotowane w Anglii na początku XIII wieku (patrz poniżej). Po pierwsze, Adam de Glen pojawia się w „Subsidy Rolls of Leicestershire”, datowanym na 1327 r. Colban del Glen, który otrzymał dziedzictwo pozostawione mu przez królową, został odnotowany w „The Exchequer Rolls of Scotland” (1328). Wersety szkockiego poety lirycznego Williama Glena (1789 - 1826) obejmują „Wae's me for Prince Charlie”. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska rodowego to Gregory Glen, datowana na 1230 r., w „Curia Rolls of Suffolk”, za panowania króla Henryka 111, znanego jako „Francuz”, 1216 - 1272. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Szkocja Szkocja
 4. Australia Australia
 5. Afryka Południowa Afryka Południowa
 6. Kanada Kanada
 7. Kenia Kenia
 8. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 9. Kolumbia Kolumbia
 10. Gujana Gujana
 11. Papua-Nowa Gwinea Papua-Nowa Gwinea
 12. Indonezja Indonezja

Nazwisko Glen. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska glen jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia glen. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska glen, a oprócz pierwotnych miejsc glen, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku glen.

Nazwisko Glen na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak glen stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko glen sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Glen

Historyczna podróż nazwiska glen można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska glen są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska glen, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska glen lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia glen.

Znaczące postacie o nazwisku Glen

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku glen, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak glen może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Glen i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska glen. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska glen, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia glen, a także nazwisk ogólnie.

 1. Galen
 2. Gelen
 3. Glan
 4. Glean
 5. Gleen
 6. Glene
 7. Glenn
 8. Gleon
 9. Glon
 10. Glyn
 11. Golen
 12. Gulen
 13. Glin
 14. Gilen
 15. Glem
 16. Galan
 17. Galean
 18. Galena
 19. Galeno
 20. Galeon
 21. Galien
 22. Galin
 23. Gallen
 24. Galon
 25. Galyen
 26. Gehlen
 27. Gelan
 28. Geleen
 29. Gelin
 30. Gielen
 31. Gillen
 32. Gilon
 33. Glahn
 34. Glane
 35. Glann
 36. Gleane
 37. Gleim
 38. Glenay
 39. Glenna
 40. Glenny
 41. Gliem
 42. Glinn
 43. Gloni
 44. Gloon
 45. Glum
 46. Glynn
 47. Golan
 48. Golem
 49. Golin
 50. Gollen