Pochodzenie nazwiska Gislebert

To interesujące średniowieczne angielskie nazwisko jest jedną z patronimicznych form popularnego średniowiecznego imienia „Gib”, które jest krótką formą imienia osobistego „Gilbert”, wprowadzonego do Anglii przez Normanów po podboju w 1066 r. To normańskie imię osobiste pierwotnie był „Gislebert, Gillebert”, składający się z germańskich elementów „gisil”, zakładnika lub szlachetnej młodzieży oraz „berht”, co oznacza jasny lub sławny. Sam Gilbert stał się bardzo popularny, częściowo dzięki sławie św. Gilberta z Sempringham (1085 - 1189), założyciela jedynego rodzimego angielskiego zakonu monastycznego.

Inne nazwiska patronimiczne z tego źródła to Gibbs (występujące w zachodnich, południowo-zachodnich i środkowych regionach Anglii), Gibbes, Gipps, Gypps, Gipson i Gibson (występujące w Szkocji i Northumberland). Subsidy Rolls of Worcestershire odnotowują jednego Richarda Gibbesona w 1327 roku. Thomas Gibbeson poślubił Margret Lowes 17 stycznia 1608 roku w All Saints, Newcastle-Upon-Tyne, Northumberland. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska pochodzi od Henry'ego Gibsone'a, datowanego na 1311 r., W „Records of the Borough of Nottinghamshire”, za panowania króla Edwarda 11, znanego jako „Edward z Caernafon”, 1307 - 1327. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.


Nazwisko Gislebert. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska gislebert jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia gislebert. Badanie możliwych początków nazwiska gislebert pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska gislebert, a oprócz pierwotnych miejsc gislebert, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku gislebert. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia gislebert.

Nazwisko Gislebert na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak gislebert stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że gislebert przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których gislebert jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Mobilność osób noszących nazwisko gislebert sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Gislebert

Historyczna podróż nazwiska gislebert można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko gislebert, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska gislebert są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska gislebert.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska gislebert, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia gislebert, mogą ulec zmianie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska gislebert lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia gislebert.

Znaczące postacie o nazwisku Gislebert

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku gislebert, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku gislebert, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Nazwisko takie jak gislebert może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko gislebert, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Gislebert i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska gislebert. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem gislebert, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska gislebert, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia gislebert.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia gislebert, a także nazwisk ogólnie.

 1. Ghisalberti
 2. Gosalbes
 3. Gosalbez
 4. Gasoliba
 5. Gosalbo
 6. Gosalve
 7. Gosalves
 8. Gosalvez
 9. Gozalbe
 10. Gozalbes
 11. Gozalbez
 12. Guesalibar
 13. Gagloev
 14. Gigolaev
 15. Gigolaeva
 16. Ghisolfi
 17. Ghisolfo
 18. Gozalbo
 19. Gozalves
 20. Gozalvez
 21. Guijalba
 22. Guisolfi
 23. Guisolfo
 24. Gaglioppa
 25. Gozalvo
 26. Gözalov
 27. Gözalova
 28. Gökalp