Pochodzenie nazwiska Dessaur

Zapisane w pisowni Desaur, Dessaur, Saur, Sor, ze zdrobnieniami Saurel, Sorel, Sorrel, Saurin i innymi, jest to francuskie nazwisko odnotowywane również w Anglii przez prawie tysiąc lat. Pierwotnie było to imię pieszczotliwe, być może dla dziecka o rudych włosach, a później średniowieczny przydomek takiej osoby. Wywodzi się od normańskiego francuskiego słowa „sor”, oznaczającego kasztan. Imię, jako imię chrzcielne, zostało prawdopodobnie wprowadzone do Anglii przez Normanów po słynnym podboju Anglii w 1066 roku.

We Francji mówi się, że nazwa pochodzi od południowej lub południowo-zachodniej części hrabstwa, ale niestety wczesne zapisy we Francji sprzed słynnej rewolucji 1792 r. Są rzadkie, ponieważ większość została celowo zniszczona w tym okresie. W Anglii jest odwrotnie, z wczesnymi przykładami pochodzącymi z XII wieku. Należą do nich Thomas Sorel w zwojach rur hrabstwa Norfolk w 1175 r. oraz William Sarel w zapisach templariuszy (krzyżowców) w Hertfordshire w 1185 r. Francuskie przykłady obejmują Johannesa Saura z Ebersheim, Bas-Rhin, na 12 kwietnia 1663 r., podczas gdy Jacques Saurin był uchodźcą hugenotów, który uciekł przed prześladowaniami protestanckimi we Francji, i jest odnotowany w 1720 r. we francuskim kościele w Londynie znanym jako „La Savoie”. Uważa się, że pierwszą zarejestrowaną pisownią nazwiska rodowego jest William Sorell. Było to datowane na 1130 r. W „Pipe Rolls” w Suffolk. Było to za panowania króla Anglii Henryka I, znanego jako „Lew Sprawiedliwości”, 1100-1135. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Niderlandy Niderlandy
 2. Anglia Anglia
 3. Australia Australia
 4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 5. Kanada Kanada
 6. Izrael Izrael
 7. Polska Polska

Nazwisko Dessaur. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska dessaur jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Badanie możliwych początków nazwiska dessaur pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia dessaur.

Nazwisko Dessaur na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska dessaur. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że dessaur przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których dessaur jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące.

Historia Dessaur

Kronika historyczna dotycząca dessaur opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko dessaur, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska dessaur.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku dessaur, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia dessaur, mogą ulec zmianie.

Znaczące postacie o nazwisku Dessaur

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku dessaur. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku dessaur, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko dessaur, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku dessaur, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Dessaur i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii dessaur. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem dessaur, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia dessaur.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia dessaur, a także nazwisk ogólnie.

 1. Dessauer
 2. Dessar
 3. Desaur
 4. Desser
 5. Dessier
 6. De sur
 7. Desar
 8. Desjour
 9. Dagaur
 10. Dassier
 11. Decair
 12. Decarr
 13. Deiser
 14. Deisher
 15. Dekar
 16. Desaro
 17. Desarro
 18. Descayre
 19. Descher
 20. Desher
 21. Desier
 22. Desir
 23. Deuser
 24. Deysher
 25. De sarre
 26. Disser
 27. Dosser
 28. Dusser
 29. Desor
 30. Deusser
 31. Decar
 32. Dasser
 33. De car
 34. Dejour
 35. Di sauro
 36. De sury
 37. Dussier
 38. Deuskar
 39. De saro
 40. Dezar
 41. Dessire
 42. Dasari
 43. Dasaro
 44. Dascher
 45. Dasher
 46. Dauser
 47. Dazar
 48. Decaire
 49. Decaro
 50. Decharo