Pochodzenie nazwiska Dallinder

Ta niezwykła i interesująca nazwa jest pochodzenia anglosaskiego i jest topograficznym lub lokalizacyjnym nazwiskiem występującym szczególnie w hrabstwach Surrey i Sussex w południowej Anglii. Nazwa składa się ze staroangielskich elementów sprzed VII wieku „dael”, dolina, „ende”, koniec, z topograficznym przyrostkiem „-e” „wskazującym na miejsce zamieszkania przez miejsce. To użycie przyrostka jest charakterystyczne dla hrabstw Kent, Sussex, Surrey i Hampshire i było również używane z nazwami miejsc, jak w przypadku „Rumbridger”, osoby z Rumbridge w Sussex.

Jako nazwa topograficzna Dallender oznacza „mieszkańca na końcu doliny”, a jako nazwisko lokalizacyjne z „zaginionego” miejsca „osoba z (miejsca na) końcu doliny”. Rozwój nazwiska obejmuje Dalinder (1612) i Dallinder (1618) w Sussex i Dallander (1674, Surrey). Małżeństwo Williama Dallendera i Margaret Lee zostało odnotowane w Buckland, Surrey, 3 sierpnia 1589. Pokazano pierwszą pisownię nazwiska rodowego być nazwiskiem Jane Dallender (chrzest), datowanym na 1 listopada 1563 r. w Buckland, Surrey, za panowania królowej Elżbiety I, znanej jako „Dobra Królowa Bess”, 1558 - 1603. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych W Anglii nazywano to podatkiem pogłównym. Przez wieki nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.


Nazwisko Dallinder. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska dallinder jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia dallinder. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko dallinder, są częścią tego ekscytującego badania.

Nazwisko Dallinder na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak dallinder stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku dallinder daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Dallinder

Historyczna podróż nazwiska dallinder można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem dallinder, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja dallinder.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska dallinder, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat dallinder i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Dallinder

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku dallinder, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko dallinder zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów.

Nazwisko Dallinder i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska dallinder. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka dallinder są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia dallinder, a także nazwisk ogólnie.

 1. Dallender
 2. Dallander
 3. Dellonder
 4. Dillander
 5. Dillender
 6. Dalland
 7. Delander
 8. Dellunde
 9. Deulonder
 10. De linden
 11. Dallendre
 12. Dhollander
 13. Dehollander
 14. Delande
 15. Delandes
 16. De lande
 17. Dollendorf
 18. Dollente
 19. Deolinda
 20. Diolinda
 21. Deolindo
 22. Dalmida
 23. Dolland
 24. Daland
 25. Dolindo
 26. Dilland
 27. Dhollande
 28. Dalmeda
 29. Dalmedo
 30. Dalmeida
 31. Delamater
 32. Delameter
 33. Deland
 34. Delanda
 35. Delandro
 36. Delaunet
 37. Doland
 38. Dolente
 39. Dowland
 40. Delint
 41. De lint
 42. Duelund
 43. Delanet
 44. De landro
 45. Dalmada
 46. Dalmady
 47. Di-landro
 48. Delantero
 49. D'hallendre
 50. De landa