Pochodzenie nazwiska D'hooge

To holenderskie nazwisko jest dobrze zapisane w swojej ojczyźnie Zuid Holland od XVII wieku. Niestety nagrania kościelne z tego regionu są raczej ubogie z powodu ciągłych fal wojen między państwami Niderlandów, Hiszpanią i Francją w XVI i XVII wieku. Nazwisko występuje w wielu różnych pisowniach miejscowych i od miasta Hoog w prowincji Brabancja. Pisownia nazwiska ma wiele form, chociaż oryginalna może brzmieć „De Hoogh”, jak pokazano na najwcześniejszym dostępnym nam nagraniu.

Inne zapisy to De Hoog, De Hooch, Van der Hoog, Hoogh, Do Hoogt, D'Hooge, Van T'Hoog itp. Przykłady nagrań nazwisk obejmują Helen De Hoogh, która najwyraźniej poślubiła Anglika lub przynajmniej kogoś z bardzo angielskie nazwisko, John Underhill, w Gravehage, Zuid Holland, 12 grudnia 1628 r., oraz Gerrit Hoogh, który poślubił Magdalenę Pijl w Alblasserdam, Zuid Holland, 18 lipca 1700 r. Inne nagrania należą do Fransa D'Hooge, syna Ariaen D'Hooge, ochrzczony w Oosterland w Zelandii 21 stycznia 1770 r., oraz Jacobus De Hooge, który poślubił Maatje Starrenburg w Goes w Zelandii 30 października 1793 r. Herbem jest czarne pole ze srebrnym fessem, na czele trzy ostrogi rycerskie, przebite. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska rodowego to Cornelia Van Der Hoogh, datowana na 1 lipca 1533 r., ochrzczona w Delft, Zuid Holland, za panowania księcia Rene de Nassau, stadhoudera Holandii, w latach 1530-1544. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Belgia Belgia
 2. Francja Francja
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Chile Chile
 5. Anglia Anglia
 6. Luksemburg Luksemburg
 7. Niderlandy Niderlandy
 8. Portugalia Portugalia

Nazwisko D'hooge. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska d1hooge jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska d1hooge jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia d1hooge.

Nazwisko D'hooge na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska d1hooge. Jest powszechne, że nazwiska takie jak d1hooge stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia D'hooge

Kronika historyczna dotycząca d1hooge opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska d1hooge można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku d1hooge, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska d1hooge, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku D'hooge

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku d1hooge. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku d1hooge, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych.

Nazwisko D'hooge i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii d1hooge. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska d1hooge.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia d1hooge, a także nazwisk ogólnie.

 1. Dhooge
 2. D'hooghe
 3. Dehoog
 4. Dhooghe
 5. Dooge
 6. De hooge
 7. Doege
 8. Dogge
 9. Doige
 10. Doose
 11. Douge
 12. D'haese
 13. Dhage
 14. De hoog
 15. Doge
 16. De hoogh
 17. Doog
 18. Doogue
 19. Dyhouse
 20. Dage
 21. Dahouch
 22. Dahse
 23. Dege
 24. Degge
 25. Dehoyos
 26. Dejoie
 27. Dessoye
 28. Diog
 29. Diogo
 30. Dioque
 31. Doaga
 32. Doce
 33. Doeg
 34. Dog
 35. Doga
 36. Doggs
 37. Dohse
 38. Doice
 39. Doig
 40. Doise
 41. Doke
 42. Doocy
 43. Dookie
 44. Doos
 45. Dose
 46. Dosse
 47. Douce
 48. Doug
 49. Dough
 50. Douse