Pochodzenie nazwiska Colas

Pochodzenie nazwiska Colas: głębokie zanurzenie się w historii imienia

Nachname (geschrieben als Cola, Colas und Colás), im Allgemeinen aragonesischen Ursprungs, selten und in ganz Spanien verbreitet, obwohl er vor allem in Saragossa, Barcelona, ​​​​​​Madryt, Walencja, Vizcaya und Teruel registriert ist, Seine Präsenz w Alacant, Castelló, Huesca, Girona, La Rioja i Tarragona ist bemerkenswert. Auch in Frankreich ist die Anwesenheit von Colásoder Colas-Familien seit der Antike dokumentiert. Laut dem Philologen Gutierre Tibón stammt er von einer Abkürzung von Nicolás, einem als Familiennamen verwendeten Eigennamen, abgeleitet vom griechischen Nikolaos, von „nikaoo” (siegen) i „laos” (Volk) = der Sieger des Volkes oder siegreich im Volk.

Korzenie aragońskie

Juan del Corral sagt, dass dieser Nachname aus Katalonien stammt; aber seit der Antike erscheint es w Aragonii i Kastilien.

W Aragon hatte er Solarhäuser w Candasnos (Huesca), seine Besitzer Matheu en Cola i Domingo en Cola; w Alcañiz, sejner Besitzerin, der Witwe von Cola; w Valjunquera sein Besitzer Anthón Colás; w Monteagudo del Castillo, sein Besitzer Pedro Colás; w Gúdar, sein Besitzer Joan Colás; w Fortanete sein Besitzer Anthón Colás, Anthón Colás i Marquo Colás; w Cañada de Benatanduz, seine Eigentümer Anthón Colás, Jurado, Anthón Colás, Domingo Colás, Domingo Colás i Marquo Colás; w Alcalá de la Selva, sekwana Besitzerin María Colás; w Orrios, sekwana Besitzerin María Colás; w Santa Cruz de Nogueras, sein Besitzer Johan Colás; w Bádenas sein Besitzer Pascual Colás; w Godos sein Besitzer Pascual Colás; w Barrachinie, sein Besitzer Martín Colás; w Cosa sein Besitzer Marín Colás; w Cutanda, sekwana Eigentümer Bartolomeu Colás, Anthón Colás, Jayme Colás, Jayme Colás i Mingo Colás; w Olalla sein Besitzer Mingo Colás; w Lechago sein Besitzer Anthón Colás; w El Poyo del Cid (wszystkie w Teruel), sein Besitzer Mingo Colás; w Torralba de los Frailes, sein Besitzer Pero Colás; w Calatayud sein Besitzer N. Colás; w Daroca, sekwana Eigentümer Domingo Colás i Johan Colás; w Santed, seine Besitzer Pascual Colás i Pascual Colás, oraz w Villar de los Navarros (alle Saragossa), sein Besitzer Domingo Colás, dokumentiert in der aragonesischen Fogueracion von 1495, oraz w Panticosa (Huesca), dokumentiert w 1542.

Rozszerzanie obecności

W Kastilien hatte er Solarhäuser w Alba de Tormes (Salamanka) i Fontiveros (Avila), die im 16. Jahrhundert dokumentiert sind, oraz w La Rioja w Torrecilla de Cameros.

Marsilio Cola war ein Ritter des Ordens von Calatrava, w dniu 1535 eintrat.

Agustín Colás, ein Bewohner von Tronchón (Teruel), 1646 den Prozess der Kindheit vor dem Königlichen Gericht von Aragon.

Baltasar Colás Vera, gebürtig aus Parras de Martín (Teruel), bewies seine Reinheit des Blutes, również w 1735 roku jako Kommissar des Heiligen Offiziums der Inquisition am Hof ​​diente.

Die folgenden Personen traten in die Kollegien des Bürgermeisters von San Ildefonso und der Minderjährigen von Alcalá ein: José Colás, 1771; José Colás, gebürtig aus Molina, undatiert; Juan Pedro Colás, 1827; Manuel Colás, gebürtig aus Adobes (Guadalajara), im Jahr 1784 i Tomás Colás, gebürtig aus Valencia, im Jahr 1736.

Andere alte Häuser von Colas lub Colás befanden sich in den französischen Regionen Bretagne, Limousin, Pays de Loire, Loiret, Lotaryngia, Owernia, Wogezy, Meurthe i Moselle usw.

Obecność międzynarodowa

Jestem Jahr 1585 gab es Häuser w Peralta (Nawarra); Carignan, 1600; Tarazona, 1624; Lanz (Nawarra), 1603; Aguaron (Saragossa), 1639 usw.

De Collat, gmina du dép. de la Haute-Loire, opr. de Brioude’a. Dérive de col, cou, en gallois. En écossais col oznacza tête, sommet, en grec kolla oznacza colle. En France on donne le nom de colas aux corbeaux que l'on nourrit à la maison.

Bibliografia

Cytat: Les Canadiens-Français: Origine des Familles (1914) par Narcisse Eutrope Dionne

Cytat: Emmanuelle Hubert

Cytat: Dictionnaire Étymologique des Noms de Famille et Prénoms de France (1951) par Albert Dauzat

Cytat: Dictionnaire Etymologique des Noms de Famille de Belgique (1957) par Eugene Vroonen

 1. Francja Francja
 2. Haiti Haiti
 3. Hiszpania Hiszpania
 4. Filipiny Filipiny
 5. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 6. Kuba Kuba
 7. Republika Dominikańska Republika Dominikańska
 8. Belgia Belgia
 9. Kanada Kanada
 10. Mauritius Mauritius
 11. Argentyna Argentyna
 12. Brazylia Brazylia

Historia nazwiska Colas jest fascynująca i pełna znaczeń. Odkrywanie pochodzenia Colas zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni. Od znaczenia etymologicznego po rozmieszczenie geograficzne, każdy szczegół ujawnia nieco więcej o korzeniach Colas. Kontekst historyczny i kulturowy, w którym pojawiło się to nazwisko, dodaje mu dodatkowej głębi. Ostatecznie nazwisko Colas to znacznie więcej niż tylko nazwisko rodowe; Jest symbolem tożsamości i dziedzictwa, które wykracza poza pokolenia.

Fascynująca historia Colas

Nazwiska są jak małe klejnoty, które skrywają w sobie historię przeszłych pokoleń, pełną znaczeń i symboliki. W szczególności Colas ma swoje korzenie w starożytnych tradycjach sięgających czasów starożytnych. Z biegiem czasu nazwisko Colas ewoluowało i dostosowywało się, odzwierciedlając przemiany kulturowe i społeczne każdej epoki. Pierwotnie Colas był niczym więcej niż prostym oznaczeniem, ale z czasem stał się symbolem tożsamości i przynależności tych, którzy go noszą.

Badanie pochodzenia nazwiska Colas z perspektywy etymologicznej

Zagłębianie się w etymologię nazwiska Colas wiąże się z zagłębieniem się w jego językowe korzenie i pierwotne znaczenie słów, od których pochodzi Colas. Każde nazwisko ma niepowtarzalną historię, która może być powiązana ze starożytnymi zawodami, charakterystycznymi cechami fizycznymi, konkretnymi miejscami pochodzenia, imionami osobowymi znanych przodków, a nawet cechami natury.

Odkrywając fascynujące pochodzenie Colas, zanurzamy się w językową podróż, która prowadzi nas do odkrycia historii kryjącej się za każdym słowem i nazwiskiem. Chociaż czasami rozwikłanie złożoności ewolucji języka lub adaptacji fonetycznych może być wyzwaniem, zagłębianie się w korzenie Colas jest zawsze ekscytujące.

Należy pamiętać, że pochodzenie Colas nie ogranicza się jedynie do jego etymologii, ale jest również przesiąknięte kontekstem kulturowym i geograficznym. Mobilność i migracje rodzin o nazwisku Colas odgrywają kluczową rolę w różnorodności i bogactwie jej historii.

Za każdym razem, gdy odkrywamy znaczenie i pochodzenie Colas, wkraczamy do wszechświata przeplatających się historii, które łączą nas z przeszłością i pozwalają nam dostrzec ścieżkę obraną przez nasze korzenie.

Rozmieszczenie geograficzne: odkrywanie pochodzenia Colas

Odkrycie geograficznego pochodzenia nazwiska Colas pozwala nam zagłębić się w historię konkretnego regionu, gdzie prawdopodobnie zostało ono użyte po raz pierwszy. Analiza obecnego rozmieszczenia osób o nazwisku Colas może dostarczyć nam cennych informacji na temat migracji i osiedlania się różnych grup rodzinnych na przestrzeni czasu. Jeśli Colas jest popularnym nazwiskiem w niektórych obszarach, prawdopodobnie istnieje silny związek z tym miejscem. Z drugiej strony niska obecność osób o nazwisku Colas w niektórych regionach sugeruje, że nie jest to miejsce pochodzenia, a obecna obecność może mieć związek z nowszymi transferami.

Spojrzenie na początki nazwiska Colas z perspektywy historycznej i kulturowej

Zanurzanie się w kontekście historycznym i kulturowym, który dał początek nazwisku Colas, może dostarczyć cennych wskazówek na temat zwyczajów, tradycji i istotnych wydarzeń tamtych czasów. Colas to nazwa, która, podobnie jak wiele innych, powstała w odpowiedzi na potrzebę jednoznacznego wyróżnienia każdej osoby. Jednak zbadanie celu stojącego za tą potrzebą pozwala nam zagłębić się w prawdziwe pochodzenie Colas.

To nie to samo, że Colas wyłonił się jako symbol wyróżnienia uprzywilejowanej rodziny, mający na celu zachowanie i zapewnienie jej prestiżu, tak jakby korzenie tej nazwy były związane ze zobowiązaniami podatkowymi lub prawnymi. W tym sensie każda kultura doświadczyła odmiennych procesów powstawania i rozwoju nazwisk, a genealogia Colas odsłania historyczne i społeczne okoliczności, w jakich ono powstało.

Badanie pochodzenia Colas

Odkrywanie pochodzenia nazwiska Colas wiąże się z zanurzeniem się w fascynującą podróż po źródłach historycznych, genealogicznych bazach danych i badaniach etymologicznych. Aby rozwikłać tę zagadkę, konieczne jest skorzystanie z takich narzędzi, jak starożytne spisy ludności, metryki parafialne i dokumenty prawne, które rzucają światło na pierwsze wzmianki o nazwisku Colas i jego przemianach na przestrzeni wieków. Co więcej, rewolucja w analizach genetycznych i genealogii molekularnej zrewolucjonizowała badania, otwierając nowe perspektywy w badaniu pochodzenia i rozprzestrzeniania się linii Colas, ujawniając zaskakujące powiązania i nieoczekiwane odkrycia na temat dziedzictwa rodzinnego i konsekwencji genealogicznych.

Powody, dla których warto poznać przeszłość Colas

Odkrywanie pochodzenia nazwiska Colas może być fascynującym i wzbogacającym doświadczeniem. Jest to sposób na połączenie się z naszymi korzeniami i zrozumienie historii naszej rodziny. Znajomość znaczenia i historii naszego nazwiska może dać nam poczucie tożsamości i przynależności. Ponadto może to być punkt wyjścia do dalszego badania naszej genealogii i dowiedzenia się więcej o naszych przodkach.

Odkrywanie więzi rodzinnych i tożsamości z Colas

Zagłębianie się w genealogiczne korzenie Colas

Odkrywanie znaczenia i historii nazwiska Colas może być ekscytującą przygodą, która pozwala ludziom nawiązać kontakt z przodkami, zrozumieć ich dziedzictwo i poczuć się częścią historii większej niż oni sami.

Odkrywanie istoty naszej istoty

Odkrycie głębi i kontekstu Colas może wzmocnić nasze połączenie z naszymi korzeniami i naszą tożsamością jako jednostek zwanych Colas, dając nam jaśniejszy obraz historii naszej rodziny.

Odkrywanie znaczenia Colas to wyruszenie w podróż przez historię i różnorodność kulturową

Refleksja na temat migracji i dynamiki społecznej

Zadawanie pytań o pochodzenie nazwisk takich jak Colas, nawet jeśli nie należą one do naszej własnej genealogii, może dostarczyć spojrzenia na wzorce przesiedleń, przemiany społeczne i rozproszenie społeczności etnicznych w różnych czasach i miejscach.< /p >

Docenianie różnorodności etnicznej

Odkrywanie znaczenia nazwisk takich jak Colas sprzyja zrozumieniu różnorodności i mnogości grup etnicznych i zwyczajów, które tworzą kulturową mozaikę, w której nazwisko Colas wyłoniło się, rozwinęło i jest dziś zakorzenione.

Odkrywanie powiązań z osobami z tej samej rodziny Colas

Wzmocnienie więzi wewnątrz społeczności

Znalezienie osób o wspólnym nazwisku Colas może otworzyć drzwi do stworzenia silnych i znaczących więzi, wzmacniając znaczenie jedności i współpracy między osobami o podobnym pochodzeniu.

Odkrycia w badaniach genealogicznych

Osoby, które pasjonują się linią Colas, mają możliwość współpracy w badaniach, wymiany odkryć i narzędzi w celu wzbogacenia wspólnego dziedzictwa ich genealogii.

Osobiste poszukiwania i nauka

Zaspokojenie obaw związanych z przeszłością Colas

Badanie pochodzenia nazwiska Colas może wynikać ze zwykłej osobistej ciekawości, potrzeby lepszego zrozumienia historii naszej i innych.

Badanie historii rodziny

Zagłębienie się w historię nazwiska Colas może być bramą do poznania historii rodziny i wzbogacającą podróżą w rozwijaniu umiejętności badawczych. Przeszukując zapisy historyczne, krytycznie analizując informacje i interpretując dane genealogiczne, można odkryć fascynujący wszechświat historii rodzinnych i powiązań.

Odkrywanie i ochrona dziedzictwa rodzinnego Colas

Ewidencja majątku rodzinnego

Zagłębienie się w badania i dokumentację rodowodu związanego z nazwiskiem Colas to kluczowy sposób na zabezpieczenie bogatej historii rodziny. Dzięki temu narracje, zwyczaje i sukcesy nie blakną z biegiem czasu.

Wartość poznania naszej przeszłości

Poznawanie historii Colas pozwala nam wzbogacić naszą wiedzę na temat ewolucji społeczeństwa, dynamiki migracji i przemian kulturowych, które zaszły na przestrzeni czasu.

Odkrywanie korzeni Colas

Podsumowując, chęć odkrycia pochodzenia nazwiska Colas wynika z ciekawości, aby dowiedzieć się więcej o naszych korzeniach, tożsamości kulturowej i przeszłości rodzinnej, która nas definiuje. Ta fascynująca podróż badawcza nie tylko pogłębia naszą osobistą perspektywę, ale także pozwala nam zanurzyć się w bogactwie wspólnej historii ludzkości.

 1. Calas
 2. Clas
 3. Colak
 4. Coles
 5. Colias
 6. Colis
 7. Collas
 8. Colls
 9. Colos
 10. Cols
 11. Cholas
 12. Colaso
 13. Colaj
 14. Cowlas
 15. Calac
 16. Calais
 17. Cales
 18. Calis
 19. Callas
 20. Calls
 21. Calos
 22. Cals
 23. Calus
 24. Caulas
 25. Celaj
 26. Celes
 27. Celis
 28. Cels
 29. Chalas
 30. Cholak
 31. Ciolac
 32. Claas
 33. Clac
 34. Claes
 35. Clais
 36. Clak
 37. Clase
 38. Clash
 39. Class
 40. Claus
 41. Clax
 42. Clays
 43. Cles
 44. Clos
 45. Clus
 46. Coelis
 47. Coels
 48. Colace
 49. Colaci
 50. Colaco