Pochodzenie nazwiska Celes

Jest to nazwisko pochodzenia francuskiego. Nagrane w szerokim zakresie pisowni, w tym Cel, Cell i Cell (Anglia), Celes, Celle, Celler, Cellier (Francja), Celes, Celis, Celech i Celez (Hiszpania i Portugalia) oraz Cella, Celli i Celloni, (Włochy), nazwa jest zarówno lokalna, jak i związana z mieszkaniem w wiosce, w której kiedyś znajdowała się komórka pustelnicza, lub opisująca pracę osoby, która prowadziła spichlerz. Pochodzenie pochodzi od rzymskiego (łacińskiego) „cella” i istnieje wyraźny związek z angielskimi słowami i nazwiskami Sellar lub Cellar, które mają to samo znaczenie i pochodzenie.

W tym przypadku zapisy nazwiska zaczerpnięte z wczesnych ksiąg kościelnych w Europie to: Geofric Cel, który poślubił Jane Frere, w kościele St Mary Aldermary, w mieście Londyn, 4 marca 1575 r., Jean Decelle z Bard, w Loire, Francja, 10 września 1680 r., Hieronim Celis z Castella de la Selva, Girona, Hiszpania, 1 września 1683 r., i Amelia Celiz, córka Ann Celiz, urodzona w Southwark, Londyn, 23 lutego 1861 r.

 1. Brazylia Brazylia
 2. Filipiny Filipiny
 3. Argentyna Argentyna
 4. Gwatemala Gwatemala
 5. Meksyk Meksyk
 6. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 7. Peru Peru
 8. Guam Guam
 9. Kolumbia Kolumbia
 10. Polska Polska
 11. Indie Indie
 12. Rosja Rosja

Nazwisko Celes. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska celes, a oprócz pierwotnych miejsc celes, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku celes.

Nazwisko Celes na świecie

Mobilność osób noszących nazwisko celes sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Celes

Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska celes są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska celes lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia celes.

Znaczące postacie o nazwisku Celes

Nazwisko takie jak celes może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom.

Nazwisko Celes i jego źródła bibliograficzne

Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska celes, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia celes, a także nazwisk ogólnie.

 1. Cales
 2. Celis
 3. Celles
 4. Cels
 5. Cheles
 6. Cles
 7. Coles
 8. Celeus
 9. Celek
 10. Celej
 11. Celez
 12. Caelles
 13. Caels
 14. Calas
 15. Calesi
 16. Calis
 17. Calles
 18. Calls
 19. Calos
 20. Cals
 21. Calus
 22. Caules
 23. Ceilles
 24. Celaj
 25. Celesia
 26. Celic
 27. Celik
 28. Celius
 29. Celix
 30. Celiz
 31. Cellesi
 32. Cellis
 33. Celsa
 34. Celsi
 35. Celso
 36. Celusa
 37. Cheales
 38. Cheleys
 39. Chelos
 40. Chiles
 41. Cielos
 42. Cilek
 43. Cilles
 44. Claes
 45. Clas
 46. Clees
 47. Clesi
 48. Cless
 49. Clews
 50. Cloes