Pochodzenie nazwiska Castany

Ta szlachetna i starożytna linia miała różne słoneczne domy w Aragonii i Katalonii.


W Aragonii miał domy słoneczne w Grustán, jego właściciele Thomás Castany i Miguel Castany; w Chia jego właściciel Miguel Castany, dziedzic; w Sandiniés, jego właściciel Pere Castany; Estadilla, jej właściciel Luys Castany; w Liri, jego właściciele Miguel Castany i Johan Castany, giermkowie, oraz w Castejón de Sos (wszyscy w prowincji Huesca), jego właściciele Mossén Johan Castany, Vicario i Domingo Castani, udokumentowane w Aragonii Fogueración z 1495 r., oraz w miasto Huesca, jego właściciel Johannes Castany, udokumentowane w 1284 r.


Jacme Castany był mieszkańcem Meliana (Walencja) w 1379 roku. Palasí de Castany był mieszkańcem Alziry (Walencja) w latach 1342-1378.


W Katalonii ich słoneczne domy znajdowały się w Miralles (Barcelona), ich właściciel Steve Castany; w Balaguer, jej właściciele Mossén Francesch Castany i Monserrat Castany; w Tuxent (oba w Lleida), jego właściciel Peyrot Castany; w Valls (Tarragona), jego właściciel Bernat Castany, udokumentowany w katalońskim spaleniu z 1553 r., oraz w Olot (Gerona), udokumentowany w XVI wieku.


Wyjechali do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Urugwaju.

 1. Hiszpania Hiszpania
 2. Francja Francja
 3. Argentyna Argentyna
 4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 5. Wenezuela Wenezuela
 6. Meksyk Meksyk
 7. Brazylia Brazylia
 8. Belgia Belgia
 9. Australia Australia
 10. Republika Dominikańska Republika Dominikańska
 11. Izrael Izrael
 12. Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia

Nazwisko Castany. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko castany, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia castany.

Nazwisko Castany na świecie

Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku castany daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Castany

Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem castany, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja castany. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska castany.

Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat castany i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Castany

Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko castany zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko castany, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku castany, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Castany i jego źródła bibliograficzne

Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka castany są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia castany.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia castany, a także nazwisk ogólnie.

 1. Castani
 2. Castant
 3. Castanys
 4. Costany
 5. Castano
 6. Castan
 7. Castang
 8. Castane
 9. Castana
 10. Castain
 11. Castaing
 12. Castanda
 13. Castanea
 14. Castanho
 15. Castania
 16. Castanie
 17. Castanio
 18. Castanyer
 19. Castanza
 20. Casten
 21. Castene
 22. Castens
 23. Castiano
 24. Castin
 25. Castine
 26. Castino
 27. Caston
 28. Cestan
 29. Chastan
 30. Chastang
 31. Chastant
 32. Costan
 33. Costana
 34. Castaon
 35. Castanon
 36. Castaner
 37. Castanal
 38. Castanar
 39. Castanos
 40. Castanet
 41. Casting
 42. Castanha
 43. Chastand
 44. Castañe
 45. Castaño
 46. Castanada
 47. Castander
 48. Castanier
 49. Casteen
 50. Castenda