Pochodzenie nazwiska Besset

Ta interesująca nazwa ma francuskie, angielskie i wreszcie szkockie korzenie. Oryginalni posiadacze imienia prawdopodobnie przybyli do Anglii wraz z Wilhelmem Zdobywcą w 1066 roku i mówi się, że Manseaus Byssett lub Bissett był baronem i głównym kanałem króla Henryka I w 1100 roku. Imię jest zdrobnieniem od przedśredniowiecznego „Bis”, tłumaczonego jako „blady lub szarawy” i w kontekście nazwiska było pierwotnie przezwiskiem syna osoby o bladej cerze, ewentualnie posiadającej stanowisko „wewnątrz”, takie jak duchowny.

Tak czy inaczej, nazwa ta od dawna cieszy się wysokim statusem, a klan w Szkocji jest znany jako „Bisset i wszystko inne”. Król Wilhelm Lew (Szkocja) po powrocie z niewoli w Falaise w 1174 miał za towarzysza Henricusa Byseta. Wraz z synem Johnem otrzymał rozległe ziemie w Aberdeenshire, będąc lordem Aboyne. Bissetowie z Lessendrum nadal tam kwitną. Wczesne przykłady zapisów nazwisk obejmują Waltera Biseta ze Schedenestun w Szkocji w 1226 r. I Maunsel Bisset z Worcester w Anglii w 1273 r. Wśród nagrań kościelnych znajdują się nagrania Jacobusa Besata, przeora St. Andrews w 1395, podczas gdy Alexander Bissett i Kattrin Cultis pobrali się w kościele św. Mikołaja w Aberdeen 15 maja 1591. Wczesne warianty to Bissaite (1468), Bissait (1529) i Bissaite (1630). Najwcześniejszy herb ma herb niebieskiego pola ze srebrnym zakrętem. Pierwsza odnotowana pisownia nazwiska to Ernulf Biset, datowana na 1155 r. W opactwie Bury St. Edmunds w Suffolk, za panowania króla Henryka 11, znanego jako „Budowniczy Kościołów”, 1154-1189. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii nazywano to czasem podatkiem pogłównym. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Francja Francja
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Republika Dominikańska Republika Dominikańska
 4. Argentyna Argentyna
 5. Filipiny Filipiny
 6. Szwajcaria Szwajcaria
 7. Izrael Izrael
 8. Niemcy Niemcy
 9. Wybrzeże Kości Słoniowej Wybrzeże Kości Słoniowej
 10. Kanada Kanada
 11. Brazylia Brazylia
 12. Anglia Anglia

Nazwisko Besset. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska besset jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska besset jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia besset. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska besset, a oprócz pierwotnych miejsc besset, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku besset.

Nazwisko Besset na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska besset. Jest powszechne, że nazwiska takie jak besset stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko besset sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Besset

Kronika historyczna dotycząca besset opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska besset można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska besset są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku besset, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska besset, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska besset lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia besset.

Znaczące postacie o nazwisku Besset

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku besset. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku besset, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak besset może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku besset, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Besset i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii besset. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska besset. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska besset, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia besset, a także nazwisk ogólnie.

 1. Basset
 2. Bessat
 3. Bessett
 4. Bessot
 5. Besst
 6. Bisset
 7. Boesset
 8. Bosset
 9. Busset
 10. Baset
 11. Basket
 12. Bassat
 13. Basseti
 14. Bassett
 15. Bassot
 16. Bauset
 17. Bausset
 18. Beast
 19. Beausset
 20. Bechet
 21. Becket
 22. Beest
 23. Beguet
 24. Beist
 25. Beket
 26. Beost
 27. Bequet
 28. Bescot
 29. Besett
 30. Bessette
 31. Best
 32. Beste
 33. Beust
 34. Bezet
 35. Biset
 36. Bissett
 37. Bissot
 38. Boisset
 39. Boset
 40. Bosket
 41. Bossett
 42. Bossot
 43. Bossuet
 44. Bossut
 45. Boysset
 46. Buisset
 47. Buset
 48. Bussett
 49. Bussot
 50. Busst