Pochodzenie nazwiska Beddoe

Ta niezwykła i interesująca nazwa ma walijskie pochodzenie i pochodzi od imienia Bedo, które samo w sobie jest zdrobnieniem od „Meredydd”, czyli „Meredith” w nowoczesnej formie i „Morgetiud” w starowalijskim. Pierwszy element Morgetiud oznacza przepych lub splendor, a drugi „udd”, panie. Jednak powszechnym przedrostkiem w języku walijskim jest „ap” lub „ab”, co oznacza syn, a Beddoe może być patronimem od imienia Eddow z błędnym podziałem przedrostka patronimicznego, tj. „ab-Eddow”. Wczesny zapis nazwy w jej obecnej formie pochodzi od niejakiego Johna Beddoe, znalezionego w 1641 r. W „The Transactions of the Shropshire Archaeological and Natural History Society”, ale inne formy obejmują Bedo, Beddow i Eddow oraz patronimiki, Beddis i Edess .

Pierwsza zarejestrowana pisownia nazwiska rodowego to Johanna Bedowe (wdowa), datowana na 1577 r., Licencje małżeńskie Londynu, za panowania królowej Elżbiety 1, „Dobra królowa Bess”, 1558 - 1603. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 2. Anglia Anglia
 3. Walia Walia
 4. Australia Australia
 5. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago
 6. Kanada Kanada
 7. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 8. Afryka Południowa Afryka Południowa
 9. Meksyk Meksyk
 10. Indie Indie
 11. Szkocja Szkocja
 12. Jersey Jersey

Nazwisko Beddoe. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko beddoe, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia beddoe.

Nazwisko Beddoe na świecie

Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku beddoe daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Beddoe

Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem beddoe, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja beddoe. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska beddoe.

Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat beddoe i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Beddoe

Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko beddoe zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko beddoe, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku beddoe, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Beddoe i jego źródła bibliograficzne

Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka beddoe są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia beddoe.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia beddoe, a także nazwisk ogólnie.

 1. Beddo
 2. Beddow
 3. Beddou
 4. Baddoe
 5. Beddie
 6. Baddou
 7. Beade
 8. Beado
 9. Bedda
 10. Beddia
 11. Bede
 12. Bedo
 13. Bedow
 14. Bedoy
 15. Beede
 16. Beedie
 17. Bodde
 18. Boddie
 19. Budde
 20. Buddie
 21. Bedie
 22. Boedhoe
 23. Beddi
 24. Beido
 25. Baade
 26. Badd
 27. Badda
 28. Baddi
 29. Bade
 30. Badie
 31. Badio
 32. Bado
 33. Badoi
 34. Badue
 35. Bahde
 36. Baide
 37. Baidoo
 38. Baude
 39. Baudo
 40. Bawde
 41. Bead
 42. Beady
 43. Beatie
 44. Beato
 45. Beda
 46. Bedau
 47. Bedeau
 48. Bedey
 49. Bedi
 50. Bedia