Pochodzenie nazwiska Barth

Nagrane w różnych pisowniach, w tym Barth, Bart, Barts, Berth, Berthe, Birth, Borthe, Burth i Byrth, to niezwykłe nazwisko jest średniowieczne i ogólnie angielskie, chociaż zapisane w podobnej pisowni w Szkocji i całej Europie. Jest to, gdziekolwiek zapisano, forma pseudonimu starożytnego hebrajskiego imienia „Bartłomiej”, oznaczającego „bogaty w ziemię”. Bartłomiej był rzadko notowany w Europie przed XII wiekiem, ale później stał się bardzo popularny. Sugeruje to, że był to „import” z Ziemi Świętej, po słynnych krucjatach tego okresu.

Stało się modą powracających krzyżowców, aby nadawać swoim dzieciom imiona biblijne, na pamiątkę wyczynów ojca. Następnie te imiona osobowe stały się z kolei nazwiskami i chociaż w sensie pochodzenia hebrajskiego, narodziły się tylko jako nazwiska chrześcijan. Wczesne przykłady nagrań nazwisk to William Barte z Londynu w spisach miejskich z roku 1420 oraz George Byrth, który poślubił Rebeccę Paggitt, w kościele św. Mikołaja w Deptford, Kent, 29 sierpnia 1598 r. Inne nagrania zaczerpnięte z wczesnego kościoła rejestry obejmują Frances Burth, która poślubiła Thomasa Hogga w St Margarets w Westminster 21 sierpnia 1617 r., oraz Martha Birth, która poślubiła Richarda Knighta w St Mary Le Bone w Londynie 24 lutego 1689 r. Pierwsza pisownia rodziny uważa się, że imię Award Bart, datowane na 1246, w rolach przysięgłych hrabstwa Lancashire, za panowania króla Anglii Henryka III, znanego jako „Francuz”, 1216-1272.

 1. Niemcy Niemcy
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Brazylia Brazylia
 4. Francja Francja
 5. Austria Austria
 6. Szwajcaria Szwajcaria
 7. Indie Indie
 8. Kanada Kanada
 9. Niderlandy Niderlandy
 10. Afryka Południowa Afryka Południowa
 11. Norwegia Norwegia
 12. Argentyna Argentyna

Nazwisko Barth. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska barth jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia barth. Badanie możliwych początków nazwiska barth pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko barth, są częścią tego ekscytującego badania. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska barth, a oprócz pierwotnych miejsc barth, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku barth. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia barth.

Nazwisko Barth na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak barth stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że barth przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których barth jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku barth daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach. Mobilność osób noszących nazwisko barth sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Barth

Historyczna podróż nazwiska barth można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko barth, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem barth, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja barth. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska barth są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska barth.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska barth, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia barth, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat barth i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska barth lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia barth.

Znaczące postacie o nazwisku Barth

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku barth, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku barth, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko barth zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Nazwisko takie jak barth może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko barth, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku barth, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Barth i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska barth. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem barth, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka barth są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska barth, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia barth.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia barth, a także nazwisk ogólnie.

 1. Barath
 2. Bareth
 3. Bart
 4. Barta
 5. Barte
 6. Bartha
 7. Barthe
 8. Bartho
 9. Barthy
 10. Barti
 11. Barto
 12. Barty
 13. Baruth
 14. Berth
 15. Birth
 16. Borth
 17. Burth
 18. Bartu
 19. Bardh
 20. Byrth
 21. Baart
 22. Baert
 23. Barad
 24. Barat
 25. Barata
 26. Barati
 27. Barato
 28. Bard
 29. Barda
 30. Barde
 31. Bardhi
 32. Bardi
 33. Bardo
 34. Bardy
 35. Baret
 36. Bareta
 37. Bareto
 38. Barett
 39. Barot
 40. Barott
 41. Bartee
 42. Bartey
 43. Bartia
 44. Bartie
 45. Bartoe
 46. Bartoo
 47. Bartow
 48. Barut
 49. Baruta
 50. Barutha