Pochodzenie nazwiska Auckland

Zarejestrowane jako Acland, Aclands, Ackland, Acklands, Auckland, Aukland i prawdopodobnie Hawkland, to interesujące nazwisko jest angielskie. Pochodzi z miejsc zwanych Acland w pobliżu Barnstaple w Devonshire lub Acklam, których są dwa przykłady w Yorkshire, lub być może z „zaginionej” średniowiecznej wioski pochodzenia wikingów, która mogła być nazywana „Auk - landa” lub podobnie, oznacza miejsce ptaków morskich. Miejsce w Devonshire było wcześniej rejestrowane jako Ackelane w XIII wieku. Mówi się, że pochodzi od imienia osobistego „Acca” sprzed VII wieku, gdzie „ziemia” oznacza posiadłość należącą do Acca.

Nazwa ta wywodzi się od staroangielskiego słowa „ac”, oznaczającego dąb, z konotacjami siły i niezawodności. Acklam we wschodnim i północnym Yorkshire są zapisane w słynnej Domesday Book z 1086 roku jako „Aclun”. Rodzina Devonshire z Acklands zajmuje posiadłość od 1275 roku, a pierwszym właścicielem nazwiska był William de Ackelane. Wśród wczesnych nagrań kościelnych znajduje się chrzest Honor Ackland 3 stycznia 1544 r. w Barnstaple, podczas gdy w Londynie Anne Auckland poślubiła Johna Loverasa w St James Clerkenwell, 10 października 1585 r. Pokazano pierwszą pisownię nazwiska rodowego być Robertem de Aclandem. Było to datowane na 1257 r. W „Cartulary of Oseny Abbey”, Oxfordshire, za panowania króla Anglii Henryka 111, 1216 - 1272. Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatki osobiste. W Anglii nazywano to czasem podatkiem pogłównym. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Anglia Anglia
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Nowa Zelandia Nowa Zelandia
 4. Kanada Kanada
 5. Afryka Południowa Afryka Południowa
 6. Australia Australia
 7. Francja Francja
 8. Jersey Jersey
 9. Walia Walia
 10. Szkocja Szkocja
 11. Indie Indie
 12. Egipt Egipt

Nazwisko Auckland. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Badanie możliwych początków nazwiska auckland pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko auckland, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia auckland.

Nazwisko Auckland na świecie

Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że auckland przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których auckland jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku auckland daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Auckland

Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko auckland, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem auckland, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja auckland. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska auckland.

Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia auckland, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat auckland i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Auckland

Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku auckland, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko auckland zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko auckland, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku auckland, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Auckland i jego źródła bibliograficzne

Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem auckland, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka auckland są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia auckland.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia auckland, a także nazwisk ogólnie.

 1. Ackland
 2. Aukland
 3. Acland
 4. Askland
 5. Ausland
 6. Auclan
 7. Aasland
 8. Acklen
 9. Acklin
 10. Aclan
 11. Akeland
 12. Ashland
 13. Askeland
 14. Aucelin
 15. Aklan
 16. Auclin
 17. Auchlin
 18. Acelain
 19. Acellana
 20. Acklom
 21. Agelan
 22. Agullana
 23. Aislan
 24. Aquilana
 25. Aquilani
 26. Aquilano
 27. Ascelin
 28. Aslan
 29. Aslani
 30. Asllani
 31. Auslander
 32. Aclen
 33. Acelina
 34. Agwalan
 35. Ajlan
 36. Ajcalon
 37. Ajlani
 38. Akilang
 39. Azlan
 40. Acelino
 41. Acillona
 42. Acquilano
 43. Agillon
 44. Agliani
 45. Agliano
 46. Agolanti
 47. Aguilaniu
 48. Aguillon
 49. Aguilon
 50. Aguilona