Pochodzenie nazwiska Astrus

Rodowód wywodzący się z Księstwa Katalonii, z domem słonecznym w mieście Girona. Udali się do Stanów Zjednoczonych.


Narciso Astrus, pochodzący z Girony, kanonik Tarragony i ekonom Cabildo, archidiakon Tarragony, audytor rachunków ramienia kościelnego w 1419 r., prokurator Rajmunda, opat Sant Pere de Ager w 1419 r. i został upoważniony przez ramię kościelne w Kortezach Księstwa Katalonii w 1414, 1419 i 1421. Był synem Pedro Berenguera Astrusa, Honorowego Obywatela i Jury Girony, Mostasafa z Girony i Veguera z Tortosa (Tarragona) oraz wnuka ze strony ojca Bernardo Astrus, honorowego obywatela i zaprzysiężonego burmistrza Girony Mano.


Był bratankiem Bernarda de Astrus, panny z Girony, poślubionej Elviry de Perpinyá y de Tomavells, którzy byli rodzicami Bernarda de Astrus y de Perpinyá, panny z Girony, Veguer de Lleida w 1422 r., zainwestował jako kawaler „Złotej Ostrogi” króla Alfonsa V z Aragonii w 1421 r. i asystent jako „milita” na dworze Barcelony w 1431 r., którego synem był Bernardo de Astrus, dziewica z Girony, pełnomocnik ds. Królewskiego Dziedzictwa Księstwa z Girony, został również nadany rycerzowi „Złotej Ostrogi” przez króla Don Juana II z Aragonii i Nawarry i jako taki uczęszczał do Kortezów w Barcelonie i Lleidzie w 1460 r.


Bernardo Astrus, brat wspomnianego Narciso Astrusa, pochodzący z Girony, opat Sant Pere de Roda (1410-1413), opat Sant Cugat del Vallés (1413-1421), został upoważniony przez ramię kościelne w Sądy Księstwa Katalonii w 1416, 1419 i 1421 roku, w którym zmarł.

 1. Rosja Rosja
 2. Mołdawia Mołdawia

Nazwisko Astrus. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska astrus jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia astrus. Badanie możliwych początków nazwiska astrus pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia astrus.

Nazwisko Astrus na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak astrus stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że astrus przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których astrus jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące.

Historia Astrus

Historyczna podróż nazwiska astrus można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko astrus, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska astrus.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska astrus, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia astrus, mogą ulec zmianie.

Znaczące postacie o nazwisku Astrus

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku astrus, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku astrus, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko astrus, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Astrus i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska astrus. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem astrus, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia astrus.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia astrus, a także nazwisk ogólnie.

 1. Astres
 2. Astros
 3. Astrua
 4. Astruc
 5. Astrup
 6. Astaris
 7. Astors
 8. Astran
 9. Astrau
 10. Astray
 11. Astrie
 12. Astries
 13. Astrom
 14. Astrop
 15. Astruga
 16. Astry
 17. Astre
 18. Astrid
 19. Astro
 20. Astrov
 21. Astré
 22. Astra
 23. Aistrop
 24. Aostri
 25. Astara
 26. Astarbe
 27. Astaria
 28. Astariz
 29. Aster
 30. Astera
 31. Asterby
 32. Asterly
 33. Astier
 34. Astiria
 35. Astor
 36. Astorc
 37. Astorch
 38. Astore
 39. Astorg
 40. Astorga
 41. Astori
 42. Astorqui
 43. Astorri
 44. Astort
 45. Astorza
 46. Astrada
 47. Astrain
 48. Astrana
 49. Astroin
 50. Astruells