Pochodzenie nazwiska Abdullah

Arabskie nazwisko wywodzące się od imienia Abdallah, którego znaczenie brzmi „sługa Boży”.

 1. Jemen Jemen
 2. Irak Irak
 3. Bangladesz Bangladesz
 4. Arabia Saudyjska Arabia Saudyjska
 5. Indonezja Indonezja
 6. Afganistan Afganistan
 7. Malezja Malezja
 8. Pakistan Pakistan
 9. Egipt Egipt
 10. Syria Syria
 11. Erytrea Erytrea
 12. Sudan Sudan

Nazwisko Abdullah. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska abdullah jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska abdullah jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abdullah. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska abdullah, a oprócz pierwotnych miejsc abdullah, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku abdullah. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia abdullah.

Nazwisko Abdullah na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska abdullah. Jest powszechne, że nazwiska takie jak abdullah stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko abdullah sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Abdullah

Kronika historyczna dotycząca abdullah opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska abdullah można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska abdullah są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska abdullah.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku abdullah, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abdullah, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska abdullah lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia abdullah.

Znaczące postacie o nazwisku Abdullah

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku abdullah. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abdullah, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak abdullah może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko abdullah, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku abdullah, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Abdullah i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii abdullah. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abdullah. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska abdullah, jak również wielu innych nazwisk. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia abdullah.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abdullah, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abdallah
 2. Abdellah
 3. Abdillah
 4. Abdulah
 5. Abdulla
 6. Abdullahi
 7. Abdullahu
 8. Abdollah
 9. Abduallah
 10. Aabdullah
 11. Abdoullah
 12. Abd-allah
 13. Abdalla
 14. Abdallahi
 15. Abdelah
 16. Abdelilah
 17. Abdella
 18. Abdellahi
 19. Abdilla
 20. Abdillahi
 21. Abdollahi
 22. Abdula
 23. Abdulahi
 24. Abdulai
 25. Abdulle
 26. Abdulrab
 27. Abdalah
 28. Abdullaev
 29. Abdelelah
 30. Abd allah
 31. Abdulian
 32. Abdullha
 33. Abdalaah
 34. Abdoullahi
 35. Avdullahu
 36. Avdullahi
 37. Abdhulla
 38. Abdulahu
 39. Abdel-lah
 40. Abdylla
 41. Abdull
 42. Abdeallah
 43. Abdulan
 44. Abdel lah
 45. Abadilla
 46. Abdala
 47. Abdalahe
 48. Abdalahi
 49. Abdela
 50. Abdelaal