Pochodzenie nazwiska Abbey

Nagrany w wielu formach pisowni, w tym francuskiej i angielskiej Abba, Abbay, Abbe, Abbey, Abbate, Abbatt, Labbe, Labbey, Labey, Abade, szkockiej Abbie i Abbe oraz włoskiej Abbattini, Dell'Abate lub Degli Abbati, to najbardziej ciekawe i niezwykłe nazwisko ma starofrancuskie korzenie sprzed X wieku. Wywodzi się od słowa „abet”, które zwykle oznacza księdza, ale mogło również odnosić się, szczególnie we Włoszech, do miejscowego wodza lub oficjalnego mistrza ceremonii. Wskazuje to, że możliwych jest kilka źródeł, w tym pseudonim osoby, o której uważano, że jest raczej „kapłański” w swoich cechach, lub nazwa zawodowa lub statusowa lokalnego wodza lub urzędnika, lub że może to być teatralny i „casting” imię aktora, który grał rolę księdza w słynnych wędrownych teatrach okresu średniowiecza.

Pomimo pierwszego nagrania pokazanego poniżej, jest mało prawdopodobne, aby nazwisko, jako nazwisko dziedziczne, pochodziło od rzeczywistego księdza lub księdza. Od tych członków duchowieństwa od XI wieku oczekiwano, że będą stanu wolnego i pozostaną w celibacie. To, czy byli, czy nie, jest przedmiotem dyskusji, zwłaszcza że czasami to nazwisko jest zapisywane jako patronim lub zdrobnienie, wskazujące na „syna opata!”. Nazwisko zostało po raz pierwszy zapisane w jakiejkolwiek formie na świecie w Anglii w 1177 r., Kiedy Ralph Le Abbe pojawia się w statutach Londynu za panowania króla Henryka 11 (1154 - 1189). Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Ghana Ghana
 2. Nigeria Nigeria
 3. Togo Togo
 4. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 5. Anglia Anglia
 6. Australia Australia
 7. Kanada Kanada
 8. Benin Benin
 9. Wybrzeże Kości Słoniowej Wybrzeże Kości Słoniowej
 10. Kenia Kenia
 11. Afryka Południowa Afryka Południowa
 12. Francja Francja

Nazwisko Abbey. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska abbey jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska abbey jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abbey. Badanie możliwych początków nazwiska abbey pozwala nam dowiedzieć się więcej o osobach noszących to nazwisko. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko abbey, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia abbey.

Nazwisko Abbey na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska abbey. Jest powszechne, że nazwiska takie jak abbey stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że abbey przekroczyło granice swojego miejsca pochodzenia, aby w większym lub mniejszym stopniu osiedlić się w innych częściach świata. Mając do dyspozycji wszystkie informacje, które posiadamy dzisiaj, można stwierdzić, że kraje, w których abbey jest najbardziej rozpowszechnione, to następujące. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku abbey daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Abbey

Kronika historyczna dotycząca abbey opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska abbey można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Czyny, sposób życia, miejsca zamieszkania, relacje rodzinne, jakie mieli, oraz prace, które wykonywali ci, którzy jako pierwsi przyjęli nazwisko abbey, znajdują się w każdym spojrzeniu wstecz na historię tego rodu. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem abbey, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja abbey. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska abbey.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku abbey, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abbey, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Jest powszechne, że miłośnicy genealogii i nazwisk dostarczają nam informacji o szczególnej wartości, dlatego dane, które oferujemy na temat pochodzenia abbey, mogą ulec zmianie. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat abbey i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Abbey

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku abbey. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abbey, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Zakładamy, że były znaczące wkłady w ludzkość dokonane przez osoby o nazwisku abbey, chociaż nie wszystkie zostały udokumentowane do naszych czasów. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko abbey zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko abbey, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku abbey, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Abbey i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii abbey. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abbey. Bibliografia zawiera informacje związane z nazwiskiem abbey, co pozwala nam lepiej zrozumieć jego znaczenie. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka abbey są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia abbey.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abbey, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abbe
 2. Abby
 3. Abey
 4. Abbay
 5. Aaby
 6. Abay
 7. Abb
 8. Abba
 9. Abbih
 10. Abbo
 11. Abbou
 12. Abe
 13. Abea
 14. Abee
 15. Abeo
 16. Abeu
 17. Abew
 18. Abeya
 19. Aboy
 20. Abuy
 21. Aby
 22. Abye
 23. Aeby
 24. Aube
 25. Auby
 26. Avey
 27. Abeyo
 28. Aabe
 29. Abhoy
 30. Abbà
 31. Abbia
 32. Abweh
 33. Abbie
 34. Aab
 35. Aabou
 36. Ab
 37. Aba
 38. Abao
 39. Abawi
 40. Abaya
 41. Abaye
 42. Abayo
 43. Abi
 44. Abia
 45. Abio
 46. Abo
 47. Aboa
 48. Abou
 49. Abu
 50. Aebi