Pochodzenie nazwiska Abbate

Nagrany w wielu formach pisowni, w tym francuskim i angielskim Abba, Abbay, Abbe, Abbate, Abbatt, Labbe, Labbey, Labey, Abade, szkockim Abbie i Abbe oraz włoskim Abbattini, Dell'Abate lub Degli Abbati, ten najbardziej interesujący i niezwykłe nazwisko ma korzenie starofrancuskie sprzed X wieku. Wywodzi się od słowa „abet”, które zwykle oznacza księdza, ale mogło również odnosić się, szczególnie we Włoszech, do miejscowego wodza lub oficjalnego mistrza ceremonii. Wskazuje to, że możliwych jest kilka źródeł, w tym pseudonim osoby, o której uważano, że jest raczej „kapłański” w swoich cechach, lub nazwa zawodowa lub statusowa lokalnego wodza lub urzędnika, lub że może to być teatralny i „casting” imię aktora, który grał rolę księdza w słynnych wędrownych teatrach okresu średniowiecza.

Pomimo pierwszego nagrania pokazanego poniżej, jest mało prawdopodobne, aby nazwisko, jako nazwisko dziedziczne, pochodziło od rzeczywistego księdza lub księdza. Od tych członków duchowieństwa od XI wieku oczekiwano, że będą stanu wolnego i pozostaną w celibacie. To, czy byli, czy nie, jest przedmiotem dyskusji, zwłaszcza że czasami to nazwisko jest zapisywane jako patronim lub zdrobnienie, wskazujące na „syna opata!”. Nazwisko zostało po raz pierwszy zapisane w jakiejkolwiek formie na świecie w Anglii w 1177 r., Kiedy Ralph Le Abbe pojawia się w statutach Londynu za panowania króla Henryka 11 (1154 - 1189). Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

Wywodzi się od przydomka wywodzącego się z funkcji opata (zarządzającego klasztorem) lub ze specyfiki postawy protoplasty. Nazwisko to jest bardzo stare, jak wynika z aktu zachowanego w Archiwum Kapitolu S. Ambrogio w Mediolanie wśród pergaminów z XII wieku, który brzmi: „...Dominico qui dicitur Abbate, filius quondam Iohannis de civitate Mediolani ut amodo in antea omni tempore defenseere et guarentare et in antea star debet ipse Iohannes et sui heredes eidem Dominico et suis heredibus et cui ipsi dederint, nominative de prato petia una iuri..."

Nazwisko Abbate jest pan-włoskie, ale ma duże jądro na Sycylii i jedno w Kampanii.

 1. Włochy Włochy
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Argentyna Argentyna
 4. Brazylia Brazylia
 5. Francja Francja
 6. Paragwaj Paragwaj
 7. Belgia Belgia
 8. Wenezuela Wenezuela
 9. Niemcy Niemcy
 10. Kanada Kanada
 11. Szwajcaria Szwajcaria
 12. Urugwaj Urugwaj

Nazwisko Abbate. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska abbate jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska abbate jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abbate. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko abbate, są częścią tego ekscytującego badania. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia abbate.

Nazwisko Abbate na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska abbate. Jest powszechne, że nazwiska takie jak abbate stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku abbate daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Abbate

Kronika historyczna dotycząca abbate opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska abbate można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem abbate, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja abbate. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska abbate.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku abbate, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abbate, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat abbate i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Abbate

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku abbate. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abbate, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko abbate zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko abbate, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Abbate i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii abbate. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abbate. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka abbate są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia abbate.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abbate, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abate
 2. Abbati
 3. Abbiate
 4. Abbat
 5. Abbade
 6. Abbatt
 7. Abade
 8. Abat
 9. Abata
 10. Abati
 11. Abato
 12. Abbad
 13. Abbadi
 14. Abbadie
 15. Abbatoy
 16. Abbett
 17. Abbiati
 18. Abbitt
 19. Abbot
 20. Abbott
 21. Abete
 22. Abiati
 23. Apate
 24. Abbado
 25. Abatte
 26. Aabade
 27. Aboyte
 28. Abbet
 29. Abad
 30. Abada
 31. Abadi
 32. Abadie
 33. Abady
 34. Abaid
 35. Abaito
 36. Abboud
 37. Abeeta
 38. Abeita
 39. Abet
 40. Abeti
 41. Abeyta
 42. Abide
 43. Abieta
 44. Abito
 45. Abot
 46. Abott
 47. Abouat
 48. Abt
 49. Abtahi
 50. Abut