Pochodzenie nazwiska Abati

Powinien on wywodzić się od przydomków wywodzących się od terminu opat, od hebrajsko-aramejskiego ābā oznaczającego „ojciec/naczelnik” i pomyślanych zarówno jako tytuł religijny, jak i wskazujący na osobę godną szacunku.

Nazwisko Abati ma rdzeń w Emilii i Romanii, rodowody w rejonie Bergamo, Toskanii, Lacjum i Salento.

Abatiello pochodzi z Kampanii, z Caserty.

 1. Nigeria Nigeria
 2. Włochy Włochy
 3. Brazylia Brazylia
 4. Francja Francja
 5. Demokratyczna Republika Konga Demokratyczna Republika Konga
 6. Niger Niger
 7. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 8. Wenezuela Wenezuela
 9. Argentyna Argentyna
 10. Hiszpania Hiszpania
 11. Indie Indie
 12. Iran Iran

Nazwisko Abati. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska abati jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Historia nazwiska abati jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abati. Możemy próbować prześledzić genealogię nazwiska abati, a oprócz pierwotnych miejsc abati, możemy dowiedzieć się, gdzie obecnie można znaleźć osoby o nazwisku abati.

Nazwisko Abati na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska abati. Jest powszechne, że nazwiska takie jak abati stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są. Mobilność osób noszących nazwisko abati sprawiła, że jest ono obecne w różnych krajach, jak można stwierdzić.

Historia Abati

Kronika historyczna dotycząca abati opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Historyczna podróż nazwiska abati można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. Historia, heraldyka, herby i ewentualna szlachectwo nazwiska abati są rozproszone w dokumentach na różnych obszarach i w różnych okresach historycznych, dlatego konieczne jest złożenie skomplikowanej układanki, aby zbliżyć się do faktów z realistycznego punktu widzenia.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku abati, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abati, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk. Prosimy mieć na uwadze, że jeśli są Państwo w stanie dostarczyć więcej danych na temat nazwiska abati lub jakiegokolwiek innego nazwiska i jego pochodzenia, będziemy wdzięczni za współpracę z nami poprzez przesłanie nam informacji na temat pochodzenia abati.

Znaczące postacie o nazwisku Abati

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku abati. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abati, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Nazwisko takie jak abati może połączyć osobę z ilustrowanym rodowodem i wybitnym herbem. Jednakże należy pamiętać, że to indywidualne osoby, poprzez swoje życie i działania, przynoszą sławę i uznanie swoim nazwiskom. Naszym pragnieniem jest wyróżnienie w tej sekcji tych osób o nazwisku abati, które z różnych powodów zostawiły swój ślad w biegu historii.

Nazwisko Abati i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii abati. Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abati. Uważamy za bardzo zalecane skorzystanie z następujących źródeł, jeśli pragnie się przeprowadzić badania na temat nazwiska abati, jak również wielu innych nazwisk.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abati, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abadi
 2. Abat
 3. Abata
 4. Abate
 5. Abato
 6. Abbati
 7. Abeti
 8. Abiati
 9. Avati
 10. Apati
 11. Abad
 12. Abada
 13. Abade
 14. Abadia
 15. Abadie
 16. Abadio
 17. Abady
 18. Abaid
 19. Abaito
 20. Abbadi
 21. Abbate
 22. Abbiati
 23. Abdi
 24. Abedi
 25. Abet
 26. Abete
 27. Abidi
 28. Abitia
 29. Abito
 30. Abot
 31. Abott
 32. Abt
 33. Abtahi
 34. Abut
 35. Abuta
 36. Ahbiti
 37. Apat
 38. Apata
 39. Apate
 40. Apatia
 41. Apatie
 42. Abaut
 43. Abatte
 44. Abdii
 45. Avadi
 46. Afti
 47. Abudi
 48. Abouti
 49. Abbat
 50. Abait