Pochodzenie nazwiska Abatelli

Nagrany w wielu formach pisowni, w tym francuskim i angielskim Abba, Abbay, Abbe, Abbate, Abbatt, Labbe, Labbey, Labey, Abade, szkockim Abbie i Abbe oraz włoskim Abbattini, Dell'Abate lub Degli Abbati, ten najbardziej interesujący i niezwykłe nazwisko ma korzenie starofrancuskie sprzed X wieku. Wywodzi się od słowa „abet”, które zwykle oznacza księdza, ale mogło również odnosić się, szczególnie we Włoszech, do miejscowego wodza lub oficjalnego mistrza ceremonii. Wskazuje to, że możliwych jest kilka źródeł, w tym pseudonim osoby, o której uważano, że jest raczej „kapłański” w swoich cechach, lub nazwa zawodowa lub statusowa lokalnego wodza lub urzędnika, lub że może to być teatralny i „casting” imię aktora, który grał rolę księdza w słynnych wędrownych teatrach okresu średniowiecza.

Pomimo pierwszego nagrania pokazanego poniżej, jest mało prawdopodobne, aby nazwisko, jako nazwisko dziedziczne, pochodziło od rzeczywistego księdza lub księdza. Od tych członków duchowieństwa od XI wieku oczekiwano, że będą stanu wolnego i pozostaną w celibacie. To, czy byli, czy nie, jest przedmiotem dyskusji, zwłaszcza że czasami to nazwisko jest zapisywane jako patronim lub zdrobnienie, wskazujące na „syna opata!”. Nazwisko zostało po raz pierwszy zapisane w jakiejkolwiek formie na świecie w Anglii w 1177 r., Kiedy Ralph Le Abbe pojawia się w statutach Londynu za panowania króla Henryka 11 (1154 - 1189). Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska we wszystkich krajach „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

 1. Włochy Włochy
 2. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 3. Argentyna Argentyna
 4. Niemcy Niemcy
 5. Rumunia Rumunia

Nazwisko Abatelli. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Odkrywanie historycznych korzeni nazwiska abatelli jest głęboko interesujące, ponieważ prowadzi nas z powrotem do przodków i krewnych, którzy założyli ten ród. Pochodzenie, herb lub różne herby heraldyczne oraz bibliografia, w której wspomniano nazwisko abatelli, są częścią tego ekscytującego badania.

Nazwisko Abatelli na świecie

Chociaż nazwiska mają określone pochodzenie w konkretnym czasie i regionie planety, wiele z nich rozprzestrzeniło się na całym świecie z różnych powodów, jak to jest w przypadku nazwiska abatelli. Lista krajów z największą obecnością osób o nazwisku abatelli daje nam perspektywę na historię nazwiska, wykraczającą poza jego pochodzenie, skupiając się na jego migracjach.

Historia Abatelli

Kronika historyczna dotycząca abatelli opiera się na imponującej serii wydarzeń, które były protagonizowane przez tych, którzy nosili to nazwisko na przestrzeni historii. Dla osób takich jak Ty, zainteresowanych historią ukrytą za nazwiskiem abatelli, niezbędne jest znalezienie wszelkiego rodzaju informacji, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, które pomogą zbudować solidną opowieść o tym, jak rozwinęło się narodzenie i ekspansja abatelli.

Sugerujemy, że jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nazwisku abatelli, spróbujcie je zlokalizować za pomocą sugerowanych przez nas źródeł bibliograficznych. Utrzymujemy naszą stronę internetową w aktualnym stanie dzięki własnym badaniom oraz dzięki wkładom osób takich jak Państwo, po weryfikacji; więc jeśli mają Państwo informacje na temat abatelli i je nam przekażecie, zaktualizujemy je na naszej stronie.

Znaczące postacie o nazwisku Abatelli

Jest więcej niż prawdopodobne, że w historii ludzkości istnieli wybitni ludzie o nazwisku abatelli. Niestety, nie wszystkie wkłady osób noszących nazwisko abatelli zostały odnotowane przez kronikarzy tamtych czasów.

Nazwisko Abatelli i jego źródła bibliograficzne

Dzięki ważnej rewizji bibliograficznej udało nam się do tej pory zgromadzić informacje o heraldyce, historii i genealogii abatelli. Pochodzenie, historia, herb lub różne herby oraz heraldyka abatelli są odnotowane w wielu źródłach i dokumentach, które należy znać, aby lepiej je skompilować.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abatelli, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abdelli
 2. Abatiello
 3. Abidelli
 4. Abadilla
 5. Abatal
 6. Abbatiello
 7. Abdelali
 8. Abdella
 9. Avitello
 10. Abetel
 11. Abdeli
 12. Abadillo
 13. Abethell
 14. Abadal
 15. Abadalalh
 16. Abdali
 17. Abdalla
 18. Abdel
 19. Abdela
 20. Abdelah
 21. Abdellah
 22. Abdellahi
 23. Abdellati
 24. Abdill
 25. Abdilla
 26. Abdille
 27. Abdulai
 28. Abdulla
 29. Abdulle
 30. Abedillo
 31. Abodeely
 32. Abdelati
 33. Abdiel
 34. Abdelhai
 35. Abdeltif
 36. Abdelaali
 37. Abdellali
 38. Abdall
 39. Abidali
 40. Abdiwali
 41. Abeidella
 42. Abdoli
 43. Abdyli
 44. Abdhulla
 45. Abdelahi
 46. Abduli
 47. Abdi ali
 48. Abtolom
 49. Abutalib
 50. Abdelloui