Pochodzenie nazwiska Abate

Nagrany w wielu formach pisowni, w tym francuskim i angielskim Abba, Abbay, Abbe, Abbate, Abbatt, Labbe, Labbey, Labey, Abade, szkockim Abbie i Abbe oraz włoskim Abbattini, Dell'Abate lub Degli Abbati, ten najbardziej interesujący i niezwykłe nazwisko ma korzenie starofrancuskie sprzed X wieku. Wywodzi się od słowa „abet”, które zwykle oznacza księdza, ale mogło również odnosić się, szczególnie we Włoszech, do miejscowego wodza lub oficjalnego mistrza ceremonii. Wskazuje to, że możliwych jest kilka źródeł, w tym pseudonim osoby, o której uważano, że jest raczej „kapłański” w swoich cechach, lub nazwa zawodowa lub statusowa lokalnego wodza lub urzędnika, lub że może to być teatralny i „casting” imię aktora, który grał rolę księdza w słynnych wędrownych teatrach okresu średniowiecza.

Pomimo pierwszego nagrania pokazanego poniżej, jest mało prawdopodobne, aby nazwisko, jako nazwisko dziedziczne, pochodziło od rzeczywistego księdza lub księdza. Od tych członków duchowieństwa od XI wieku oczekiwano, że będą stanu wolnego i pozostaną w celibacie. To, czy byli, czy nie, jest przedmiotem dyskusji, zwłaszcza że czasami to nazwisko jest zapisywane jako patronim lub zdrobnienie, wskazujące na „syna opata!”. Nazwisko zostało po raz pierwszy zapisane w jakiejkolwiek formie na świecie w Anglii w 1177 r., Kiedy Ralph Le Abbe pojawia się w statutach Londynu za panowania króla Henryka 11 (1154 - 1189). Nazwiska stały się konieczne, gdy rządy wprowadziły podatek od osób fizycznych. W Anglii było to znane jako podatek pogłówny. Na przestrzeni wieków nazwiska w każdym kraju „rozwijały się”, często prowadząc do zdumiewających wariantów oryginalnej pisowni.

Wywodzi się od przydomków wywodzących się od terminu opat, od hebrajsko-aramejskiego ābā, co oznacza „ojciec/wodz”, i ma służyć zarówno jako tytuł religijny, jak i wskazywać osobę godną szacunku.

Nazwisko Abate jest szeroko rozpowszechnione na południu, z możliwym rodowodem również w Piemoncie.

Abatino jest obecny w Apulii i Kampanii.

 1. Etiopia Etiopia
 2. Włochy Włochy
 3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone
 4. Kamerun Kamerun
 5. Argentyna Argentyna
 6. Brazylia Brazylia
 7. Francja Francja
 8. Kanada Kanada
 9. Izrael Izrael
 10. Uganda Uganda
 11. Szwajcaria Szwajcaria
 12. Wenezuela Wenezuela

Nazwisko Abate. Genealogia, pochodzenie, historia, znaczenie i ważność

Historia nazwiska abate jest, jak większości nazwisk, złożoną i fascynującą podróżą do odległych czasów w celu rozwikłania pochodzenia abate. W oparciu o to, co wiemy o sposobie powstawania nazwisk, możemy zaoferować realistyczne wyjaśnienie pochodzenia abate.

Nazwisko Abate na świecie

Jest powszechne, że nazwiska takie jak abate stały się znane w miejscach bardzo odległych od ich kraju lub regionu pochodzenia. Odkryj, które to są.

Historia Abate

Historyczna podróż nazwiska abate można prześledzić aż do tych, którzy byli jego pierwszymi nosicielami. W poniższych liniach znajdziesz wszystko, co udało nam się zebrać na temat nazwiska abate.

Mogą Państwo regularnie odwiedzać naszą stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat pochodzenia nazwiska abate, ponieważ często przyjmujemy znaczące wkłady od innych osób zainteresowanych heraldyką i historią nazwisk.

Znaczące postacie o nazwisku Abate

Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wszystkie osoby o nazwisku abate, które dokonały znaczących czynów, zostały uwzględnione w kronikach i zapisach historycznych. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, nosi nazwisko abate, możecie potencjalnie zbudować ilustrowane rodowody dzięki waszym wysiłkom i cnocie.

Nazwisko Abate i jego źródła bibliograficzne

Nie trzeba dodawać, że konsultacja źródeł bibliograficznych i dokumentalnych jest niezbędna, aby uzyskać dostęp do informacji o pochodzeniu nazwiska abate. Dostęp do archiwów miejscowości lub miejsc, w których urodzili się i żyli przodkowie, jest oczywiście dobrym sposobem na śledzenie pochodzenia abate.

ŹRÓDŁA

Te źródła są niezbędne do rozpoczęcia zrozumienia abate, a także nazwisk ogólnie.

 1. Abade
 2. Abat
 3. Abata
 4. Abati
 5. Abato
 6. Abbate
 7. Abete
 8. Apate
 9. Abatte
 10. Abad
 11. Abada
 12. Abadi
 13. Abadie
 14. Abady
 15. Abaid
 16. Abaito
 17. Abbati
 18. Abbiate
 19. Abet
 20. Abeti
 21. Abiati
 22. Abide
 23. Abito
 24. Abot
 25. Abott
 26. Abt
 27. Abut
 28. Abuta
 29. Apat
 30. Apata
 31. Apte
 32. Avati
 33. Apatie
 34. Abaut
 35. Aabade
 36. Abde
 37. Abbat
 38. Abait
 39. Abit
 40. Abbade
 41. Afat
 42. Apati
 43. Abta
 44. Abaad
 45. Aboyte
 46. Abutt
 47. Abbatt
 48. Abdee
 49. Abdie
 50. Abadia